Лавров назвав "критерії адекватності" для українських політиків
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав "критеріями адекватності" для українських політиків "дотримання власних законів і повагу до власних зобов'язань".
Про це він заявив на прес-конференції 16 січня, пише російський ТАСС.
"Критерії адекватності - власне кажучи, повага до своїх власних зобов'язань, повага до своєї власної Конституції, своїх власних законів", - відповів Лавров на питання, що саме він вважав би адекватним з боку українських політиків.
"У тому, що стосується того, що відбувається зараз в Україні, я далеко не єдиний, хто хотів би бачити там адекватну політику – достатньо подивитися і на українські засоби масової інформації, і почитати деякі сайти", - заявив він.
За його словами, українська сторона не демонструє конструктивності на переговорах про обмін на Донбасі.
"Ми як і раніше підтримуємо процеси, які повинні продовжити обмін полоненими на Донбасі, відповідно до мінських домовленостей - всіх на всіх. У контактній групі ці питання обговорюються, але конструктивності ми там особливої з боку представників української влади не спостерігаємо", - сказав Лавров.
Говорячи про затриманих в Росії українців, він зазначив, що діалог по цій темі ведуть омбудсмени двох країн.
"Сподіваюся, він теж буде результативним, і, якщо будуть досягнуті домовленості, що вони будуть виконані", - сказав Лавров.
Також він заявив, що Росія не збирається обмінювати українців, яких незаконно утримує, на, заарештованого в Україні за підозрою в державній зраді, колишнього головного редактора РІА Новини України Кирила Вишинського.
Нагадаємо:
- До нового року Україна на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську пропонувала обміняти 42 полонених українців на 89 осіб, які можуть цікавити Росію.
- Однак російська сторона заблокувала обговорення звільнення українських військових і цивільних з окупованих районів Донецької і Луганської області до новорічних і різдвяних свят.
- Не вдалося домовитися про обмін і після нового року.
- Речник президента РФ Дмитро Пєсков 5 грудня заявив, що йому невідомі пропозиції Києва щодо обміну ув’язненими особами, але "якщо надійдуть якісь конкретні пропозиції, напевно вони будуть розглядатися".
- Останній великий обмін полоненими з проросійськими бойовиками Донбасу відбувся 27 грудня 2017 року тоді Україна видала 233 особи, а забрала 73 людини.