Facebook введе суворі правила для політичної реклами в Україні
Соціальна мережа Facebook посилить правила політичної реклами в Україні через вибори президента в березні 2019 року.
Про це 16 січня повідомляє агентство Reuters.
Посилення також торкнеться країн ЄС, Індії та Нігерії.
У компанії вважають, що Facebook з 2016 року став для політиків і їхніх супротивників засобом поширення фальшивих новин та іншої пропаганди.
За словами директора компанії з глобальної політики Кеті Харбат, починаючи з середи в Нігерії, тільки рекламодавці, які працюють у країні, зможуть розміщувати передвиборчу рекламу, пов'язану з виборами президента 16 лютого.
Харбат також заявила, що така ж політика набуде чинності в Україні в лютому, оскільки вибори президента відбудуться 31 березня.
Директор з управління продуктами компанії Роб Лезерн заявив, що в Індії, яка проголосує за парламент цієї весни, Facebook розмістить передвиборчу рекламу в онлайн-бібліотеці з можливістю пошуку, починаючи з лютого.
У Facebook вважають, що зберігання реклами в бібліотеці протягом семи років є ключовим елементом боротьби з конфліктами.
За словами Лазерна, Євросоюз отримає версію правил напередодні парламентських виборів у травні.
У компанії сподіваються, що до кінця червня у них буде набір інструментів, які можна застосувати до рекламодавців у всьому світі.
Читайте також: Вибори президента України 2019: цифри, дати і кандидати
Нагадаємо:
- Facebook потрапив у скандал через те, що британська консалтингова фірма Cambridge Analytica, що працювала на Дональда Трампа на виборах у США 2016 року, неправомірно отримала доступ до особистої інформації 87 мільйонів користувачів Facebook.
- Восени 2017 року, через скандал із втручанням Росії у президентські вибори США у 2016 році, Facebook замислився про зміну підходу до політичної реклами до виборів.
- Після цього соціальна мережа Facebook створила спеціальний відділ для боротьби з втручанням у вибори, метою якого є запобігання поширенню неправдивої інформації.
У жовтні 2018 року Facebook відкрила вакансію менеджера з публічної політики для України. - ЦВК уже зареєструвала 9 кандидатів у президенти: екс-міністра екології та природних ресурсів (2014-2015) Ігоря Шевченка, мера Львова та лідера партії "Самопоміч" Андрія Садового, нардепа від БПП Сергія Капліна, екс-голову СБУ Валентина Наливайченка, екс-керівника Аграрної партії Віталія Скоцика, лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка, позафракційних депутатів Ради Євгена Мураєва і Віталія Купрія, а також лідера партії "5.10" Геннадія Балашова.