Справу Труханова рятують від Антикорупційного суду – ЦПК
Малиновський районний суд Одеси у січні-лютому виділив аж 18 повноцінних робочих днів на справу міського голови Геннадія Труханова, що може врятувати її від Антикорупційного суду.
Про це йдеться у матеріалі "Центру протидії корупції" для "Української правди".
Суд уже визначився з графіком засідань до кінця лютого наперед.
Крім того, на засіданні 14 січня встигли дослідити 9 із 67 томів та розпочати ще 10. Це приблизно 1700 сторінок письмових доказів у справі.
Водночас, ті ж судді, що й у справі Труханова, роками розглядають у значно повільнішому темпі щонайменше 9 справ щодо тяжких та особливо тяжких злочинів.
Зокрема, майже 5 років слухається справа про збройне пограбування та умисне вбивство, більше 5 років – про шахрайство в особливо великому розмірі з відмиванням коштів, 7 років тягнеться розгляд ломбардної афери, по 3 роки слухають кілька справ про груповий розбій, збут особливо небезпечних наркотиків та розбійний напад.
За участі або під головуванням суддів зі справи Труханова роками розглядають й інші справи: більше 2 років – про умисне вбивство, 4,5 роки – про замах на вимагання та погрозу вбивством, 3,5 – про розбій зі смертю.
"На фоні цих багаторічних розглядів справ у таких серйозних злочинах… постає питання, чому суд так вибірково добросовісно віднісся саме до справи Одеського мера? Відповідь дуже проста: ці 18 робочих днів суду можуть стати не лише рекордною за інтенсивністю розгляду справою в історії одеського Малиновського суду, а й першим виправдальним вироком у справах НАБУ", – вважає юрист "Центру протидії корупції" Олена Щербан.
Вона припускає, що поспіх пов’язаний із бажанням отримати вирок та розглянути його в апеляції до того, як в Україні запрацює Антикорупційний суд, утворення якого триває.
Більше читайте в матеріалі "Як Одеський суд рятує Труханова від суду Антикорупційного"
Нагадаємо:
- Мера Одеси Геннадія Труханова, кількох посадовців міськради та підприємців звинувачують у заволодінні 185 млн грн з місцевого бюджету через купівлю будівлі збанкрутілого заводу "Краян" за завищеною вартістю.
- На початку жовтня 2018 року справу Труханова передали до Малиновського райсуду Одеси.
- 7 червня 2018 року Верховна Рада підтримала законопроект 7440 про створення в Україні Вищого антикорупційного суду.
- Наприкінці грудня Вища кваліфікаційна комісія суддів опублікувала список кандидатів до Вищого антикорупційного суду, які успішно склали іспити.
- Після цього до роботи приступила Громадська рада міжнародних експертів, яка має 30 днів, до 26 січня, для ветування сумнівних кандидатів. Згодом кваліфкомісія суддів на власний розсуд обере переможців конкурсу з решти кандидатів.