Жбурнули баняк фарби: під дверима консульства РФ в Одесі затримали активістів
Під час заходу біля консульства РФ на підтримку українських моряків учасників акції, які намагався залити фарбою розміщену на воротах табличку з назвою дипломатичної установи, затримали.
Про це 15 січня повідомляє відділ комунікації поліції в Одеській області.
Відзначається, що на вимогу правоохоронців не порушувати публічний порядок чоловік не відреагував, а інший учасник події почав відтягувати поліцейських.
"В результаті протиправних дій фарбою були залиті поліцейські, які забезпечували охорону публічного порядку", - повідомили правоохоронці.
Наразі, за інформацією поліції, обидва правопорушники запрошені до відділення поліції для надання пояснень.
Правоохоронцями вирішується питання про притягнення їх до адміністративної відповідальності за ст. 173 (дрібне хуліганство) та ст. 185 (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця) ККУ про адміністративні правопорушення.
Місцеве видання "Думська" повідомляє, що одним із затриманих виявився екс-самооборонець Тодор Пановський.
"Дійство планувалося суто мирне, фарба ця легко змивається. Який сенс було застосовувати силу (поліції – УП), незрозуміло", - розповів один із організаторів акції Віталій Кожухар.
За даними видання, в акції брало участь до 30 активістів різних патріотичних організацій і кілька десятків поліцейських.
Після затримання двох учасників акції активісти запалили фаєри.
Відзначається, що з собою вони також принесли три десятка курячих яєць, але їх активісти так і не використали.
Водночас радник керівника одеської поліції Руслан Форостяк написав у Facebook, що правоохоронці так само підтримують моряків як і активісти, але не зовсім адекватні дії одного з активістів не знайшли розуміння у поліції.
Читайте також Полонені моряки: де вони зараз, що на них чекає і як Україна буде їх звільняти
Війна у Керченській протоці: таран, штурмовики та захоплення українських кораблів
Нагадаємо:
- 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки російські прикордонники обстріляли українські військові судна і захопилидва малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу", разом з 24 моряками, 3 з яких зазнали поранень.
- Затриманих українських моряків доставили до окупованого Росією Криму і заарештували за підозрою у "порушенні російських кордонів". Згодом з Сімферополя їх відправили до СІЗО "Лефортово" у Москві.
- Під час допитів усі українські військові заявили слідчим ФСБ під протокол, що є військовополоненими.
- 15 січня російський суд столиці в закритому режимі розглядає питання щодо продовження арешту полоненим українським морякам.