Львів'янам обіцяють збудувати сміттєпереробний завод за пару років
Сміттєпереробний завод у Львові можуть збудувати до кінця 2020 року.
Про це сказав міський голова Львова Андрій Садовий в інтерв’ю Zaxid.net.
На те, що від скандальної ситуації на Грибовицькому сміттєзвалищі вже минуло понад 2 роки, а сміттєпереробного заводу нема, він відповів: "Нема в жодному місті України".
"Львів буде одним із перших, хто його збудує. Ми вже вийшли в другий етап. Європейський банк реконструкції та розвитку відібрав п’ять компаній, які ввійшли у фінал. І вони протягом наступних, думаю, двох-трьох місяців вже мають визначити одну компанію, яка, власне, і буде будувати завод", – сказав мер.
"Місце виділено, документи є, кошти є, проектна документація вся готова. Пророблена титанічна робота" – додав Садовий.
Він наголосив: "Ми беремо кошти Європейського банку. Це прозора структура, тендерні процедури, затвердження, погодження. Це дуже серйозно, тому що в кінцевому випадку це бюджетні кошти, і нам треба буде за це розраховуватися – ну, за винятком 50 мільйонів євро, що нам дали грант. Тому такі процедури".
"Так у цілому світі йде процес. Його не можна робити отак-от [клацає пальцями]. Я також хотів би, щоби ми це збудували за один день", – сказав Садовий.
"Сам термін будівництва буде тривати, фактично, два роки від того, як ми почнемо перші роботи на ділянці. Можливо, ми їх трошки спресуємо – це вже буде залежати від тої компанії, яка виграє, наскільки вони будуть мати готовність працювати. Але підготовча робота дуже серйозна", – додав він.
За словами мера, львів’янам досі "постійно створюють якісь перепони".
На запитання, чи заводу не буде і до закінчення каденції Садового, тобто 2020 року, мер відповів: "Я думаю, що до кінця 2020 року завод мав би бути збудований".
Зараз, за його словами, сміття у Львові сортують: окремо – органіка, окремо – папір і пластик.
Нагадаємо:
- 28 травня 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі виникла пожежа, а 30 травня там cтався завал. Рятувальники знайшли під завалами тіла трьох своїх колег.
- Вночі 8 червня 2017 року мешканці Львова перекривали вулиці, вимагаючи вивезти сміття з майданчиків.
- 12 червня минулого року Садовий повідомив, що міська комісія просить уряд оголосити Львів зоною надзвичайної екологічної ситуації через сміття.
Читайте також Замкнене коло львівського сміття
"Львів SOS: підсумки сміттєвого року"
Голодні ігри Садового. Сміття та й годі
Як працює сміттєпереробний завод. Польський досвід для України