Слідство засекретило судові рішення про напад росіян біля Керченської протоки
Прокуратура вирішила засекретити всі рішення судів у справі про напад Росії на українські кораблі біля Керченської протоки.
Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на відповідь Військової прокуратури Південного регіону.
"Інформую, що 3.12.2018 військовою прокуратурою регіону винесено постанову про недопустимість розголошення відомостей досудового розслідування шляхом обмеження користувачів реєстру Державної судової адміністрації України в доступі до судових рішень, прийнятих у кримінальному провадженні", – йдеться у відповіді на запит.
Зазначається, що станом на середу, 26 грудня, в Єдиному державному реєстрі судових рішень із загального доступу вже видалені всі ухвалені раніше рішення судів, зокрема дозвіл Приморського районного суду Одеси на вилучення в Адміністрації Президента та Раді національної безпеки і оборони документів про операцію по проходу українських військових кораблів через Керченську протоку.
Читайте також: Війна у Керченській протоці: таран, штурмовики та захоплення українських кораблів
Полонені моряки: де вони зараз, що на них чекає і як Україна буде їх звільняти
30 днів війни. Для чого в Україні запровадили воєнний стан
Нагадуємо:
- 25 листопада в районі Керченської протоки російські прикордонники обстріляли українські військові судна й захопили два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу", разом із 22 моряками та 2 співробітникам СБУ.
- Затриманих українських моряків доставили до окупованого Росією Криму і заарештували за підозрою у "порушенні російських кордонів".
- Згодом стало відомо, що українських моряків з Сімферополя відправили до СІЗО "Лефортово" у Москві.
- Захоплені українці заявляють слідчим ФСБ, що є військовополоненими.
-
СБУ та військова прокуратура оголосили підозри прикордонникам ФСБ Росії та військовослужбовцям Збройних сил РФ, які здійснили напад на українських моряків.
- 26 листопада у відповідь на агресію РФ у Чорному морі в 10 областях України було запроваджено військовий стан на 30 днів.