Стримати агресію РФ може військово-морська присутність Німеччини і союзників - Порошенко
Для стримування російської агресії Україна потребує збільшення військово-морської присутності Німеччини та союзників у Чорному морі.
Про це в інтерв’ю німецькому Funke Media Group заявив президент України Петро Порошенко, повідомляє прес-служба глави держави.
Порошенко зазначив, що Україні "потрібна сильна, уніфікована, недвозначна реакція стосовно агресивної поведінки Росії".
"Агресивні дії Росії є неприйнятними. Міжнародне співтовариство та об'єднана Європа мають посилити тиск на РФ. Нам потрібна збільшена військово-морська присутність Німеччини та союзників у Чорному морі як стримуючий фактор для Росії", - заявив він.
"Ми повинні зупинити "Північний потік-2". Ми повинні вже зараз думати про нові санкції", - додав президент.
Також, за словами Порошенка, припинення чи продовження військових дій в Україні залежить від країни-агресора, яка розпочала війну проти нашої держави.
"Все залежить від Росії - країни, яка веде гібридну війну проти України. Наша країна ніколи не провокувала жодної військової ескалації. Це не ми прийшли без запрошення з танками та кулеметами, а росіяни. Це не Україна вкрала частину суверенної території іншої держави, а РФ. Ніколи не слід забувати, що російські регулярні війська вже перебувають на українській землі. Вони порушили нашу територіальну цілісність, окупувавши Крим і Донбас. Вони продовжують вбивати українців", - заявив Порошенко.
Він додав, що останній інцидент у Керченській протоці доводить, що Росія не відмовляється від свого плану розширити свою окупацію України.
"Москва намагається отримати наземний коридор з окупованого Донбасу на окупований Крим, захопивши Маріуполь та Бердянськ. Якщо деякі політики не перестануть фліртувати та танцювати з Путіним, то ніхто не повинен виключати загрозу, що масштаби російської агресії зростатимуть", - зазначив президент.
За словами Порошенка, "настав час для реакції проти Росії", яка була після випадку в британському Солсбері, де російського колишнього шпигуна Скрипаля та його доньку було важко поранено нервово-паралітичною речовиною "Новічок".
"Я вважаю, що зустріч Європейської Ради у Брюсселі у грудні стане своєчасною можливістю розглянути ситуацію, основану на принципі солідарності та єдності з Україною", - підкреслив Порошенко.
Зазначимо, раніше прес-секретар уряду Німеччини Штеффен Зайберт заявив, що ФРН відхилила заклик України надіслати німецькі військові кораблі до Чорного моря у зв'язку з агресивними діями Росії в Керченській протоці.
Читайте також:
30 днів війни. Для чого в Україні запровадили воєнний стан
Полонені моряки: де вони зараз, що на них чекає і як Україна буде їх звільняти
9 змін, які вже відбулися після введення воєнного стану
З 26 листопада до 26 грудня у 10 областях України запроваджено воєнний стан у відповідь на захоплення росіянами українських військових суден та моряків у Чорному морі біля Керченської протоки.