Полонений український моряк переживає за долю собаки з буксира "Яни Капу"
Механік захопленого російськими окупантами українського рейдового буксира "Яни Капу" Сергій Чуліба заявив, що вважає себе військовополоненим і відмовився давати свідчення.
Про це повідомляє його адвокат Геннадій Федоров.
"Як і інші члени команди, Сергій в ході допиту заявив, що вважає себе військовополоненим і повідомив лише дані, які передбачені статтею 17 женевської конвенції, тобто ПІБ, дату народження, звання. Від дачі інших свідчень відмовився", - повідомляє адвокат .
За словами Федорова, його підзахисний перебуває в хорошому фізичному і психологічному стані, тримається гідно, ніяких скарг або прохань не висловлює.
"Ті жорсткі і складні умови, в яких він зараз перебуває, його не турбують. Для нього важливо стан здоров'я його батьків, дівчини та рідних, а також переживає, що вони в його особі втратили на час годувальника і опору. Просив мене дізнатися про долю собаки, яка перебувала на катері в момент його захоплення, і переживав за те, що без належного технічного догляду за буксиром "Яни-Капу" цей катер може стати непридатним", - розповів адвокат.
Федоров передав слова подяки Чуліби родичам, друзям і волонтерам, які надають допомогу українським морякам.
"Чулібі С.Р. дуже важливо усвідомлювати, що в цей важкий для військовополонених час, моряків не забули, що їх пам'ятають і надають їм моральну і матеріальну підтримку", - зазначив захисник.
Нагадаємо, 25 листопада у Чорному морі прикордонні катери ФСБ РФ протаранили та відкрили вогонь на ураження по корабельній групі ВМС України.
Росіяни захопили 2 українських катери, 1 буксир та 24 українських військовослужбовців. Троє з українських моряків зазнали поранень. Усіх затриманих моряків та співробітників СБУ, які були на борту, було заарештовано. Їм висунули звинувачення у "порушенні кордону".
Заарештованих українців етапували до Москви у СІЗО "Лефортово", трьох поранених утримують у медблоці слідчого ізолятора "Матроська тиша".
За словами уповноваженої ВР з прав людини Людмили Денісової, статус українських моряків як військовополонених, згідно з Женевською конвенцією, передбачає "особливу" модель звільнення.
Читайте також: Полонені моряки: де вони зараз, що на них чекає і як Україна буде їх звільняти