Лобіст Тимошенко став партнером фірми, що розпиляла контракт з Іраком - ЗМІ
Очільник Миколаївської "Батьківщини", близький соратник Юлії Тимошенко, Михайло Володимирович Соколов володіє 25%-ю часткою у польській компанії Air Cyber Services, яка є партнером фірми, що фігурує у схемах розпилу контракту з Міноборони Іраку.
Про це повідомляє Bihus.Info.
Зазначається, що Соколов відомий тим, що під його керівництвом британська компанія "Trident Foundation" оплачувала лобістські послуги Юлії Тимошенко у США. Всього за три роки британська фірма Соколова витратила на лобізм лідерки "Батьківщини" майже $1,3 млн.
За даними видання, соратник Тимошенко з 2016 року також володіє 25%-ою часткою у польській компанії Air Cyber Services.
Як з’ясували журналісти, його партнером у польському бізнесі є фірма Runestone Partners LLC, яка фігурує у схемах розпилу величезного контракту "Укрспецекспорту" з Міноборони Іраку.
Повідомляється, що за версією слідства, у 2013-2014 рр. Runestone Partners отримала від "Укрспецекспорту" $750 тис за агентські і брокерські послуги, які насправді не виконувала.
Сам Соколов у коментарі програмі переконував, що в нього лише 1% і той йому "подарували".
Зазначається, що контракт з Іраком на загальну суму в півмільярда доларів був укладений ще 2009 році.
У виданні додають, що за ним Україна мала б протягом кількох років поставити в Ірак 420 БТРів та 6 літаків АН32, проте з якістю БТРів виникли серйозні проблеми, через що іракська сторона призупинила контракт в середині 2014-го.
Повідомляється, що у результаті в Ірак поставили не всі БТРи, а лише 37 з 420 замовлених.
"Наразі Runestone Partners – фігурант кримінальної справи прокуратури щодо зриву іракських контрактів та виведення коштів через низку посередників. Компанія зареєстрована в США, а її представником вказаний пенсіонер Рой Морріс", - йдеться у розслідуванні.
За даними журналістів, польська фірма соратника Тимошенко і офшорки-фігуранта справи про розпил військового контракту - заплатила мільйон гривень раднику директора "Укрспецекспорту".
"Виплата із позначкою "гонорар" відбулася у 2017 році. Мільйон гривень від польської Air Cyber Services отримав радник директора "Укрспецекспорту" Олександр Чабан", - сказано у публікації.
У виданні наголошують, що Чабан відмовився розповідати, за що саме закордонна фірма сплатила йому гонорар.
Там додали, що бізнес-партнерами Соколова по польській фірмі, крім Runestone Partners, зазначаються три українці - Ігор Галперін, Костянтин Анапрейчук та Олександр Степура.
Зазначається, що Runestone Partners була не єдиним посередником у виконанні того контракту і з’явилася в ньому лише наприкінці 2013-го, незадовго до призупинення поставок.
"Більшість посередників, яким заплатили за агентські і брокерські послуги за тим контрактом раніше від Runestone Partners, пов’язували з екс-очільником "Укрспецекспорту" та екс-міністром оборони часів Януковича Дмитром Саламатіним", - розповіли автори розслідування.
Зазначається, що загалом на агентські послуги українські підприємства планували витратити 82 мільйони доларів, але через передчасний зрив контракту встигли заплатити лише 42 мільйони.