Анафему з Філарета Синод зняв одностайно – помічник Варфоломея
Синод Вселенського патріархату розглянув апеляцію предстоятеля УПЦ КП з рішучістю і одностайністю.
Про це в інтерв'ю "Укрінформу" розповів помічник Вселенського патріарха, професор Патріаршої академії Криту Макаріос Христопольський.
"Святійший Патріарх Варфоломій не ухвалює швидких і поверхневих рішень. Хоча це рішення було ухвалено на останньому Синоді, Вселенський Патріархат протягом багатьох років вивчав дане питання", – розповів владика Макаріос.
За словами представника Константинополя, предстоятель УПЦ КП "подав Святійшому Патріарху Варфоломію шість апеляцій, і кілька років тому була створена спільна комісія з ієрархів Вселенського Патріархату і ієрархів Російської Церкви для вивчення церковного розколу в Україні".
"На жаль, Московська Церква необгрунтовано перервала роботу цієї комісії, і з того часу відповідальна за те, що не докладалося жодних зусиль до вирішення цієї проблеми", – наголосив він.
"Проте в розумінні ієрархів нашої Патріархії дозріла необхідність розгляду апеляцій Філарета. Патріарх Варфоломій виніс це на розгляд Синоду в слушний час. Не лише не виникло ніяких заперечень, але навпаки, з великою рішучістю і участю було ухвалено одностайне рішення", – додав владика Макаріос.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській церкві.
Також Синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.
15 жовтня Синод Російської православної церкви прийняв рішення про повний розрив євхаристичного спілкування з Константинопольським патріархатом.
В УПЦ МП порівняли автокефалію для України з анексією Криму.
Президент Петро Порошенко заявив, що Російська церква вийшла на шлях самоізоляції і конфлікту зі світовим православ’ям.
Згідно з опитуванням соціологів, більшість українців позитивно ставляться до створення єдиної помісної церкви в Україні.
Читайте також: "Томос для України. Що буде з церквою після отримання автокефалії"