МЗС готує звернення до ОЗХЗ через викиди на кримському "Титані"
Міністерство закордонних справ спрямує звернення до міжнародної Організації із заборони хімічної зброї через ситуацію на кримському "Титані".
Про це у коментарі "5 каналу" повідомила речниця МЗС України Мар'яна Беца.
За її словами, відповідний документ буде направлено до ОЗХЗ після результатів експертиз щодо стану хімічного забруднення в окупованому Криму.
"Для передачі до ОЗХЗ нам потрібен повний пакет документів. Ми збираємо з усіх причетних, компетентних органів всю інформацію, всі матеріали, всі докази. Потрібна експертна оцінка наших відомств, і щойно ми їх отримаємо, - думаю, це буде найближчим часом - ми одразу передамо це в Організацію із заборони хімічної зброї", - заявила Беца.
Нагадаємо, днями на півночі окупованого Криму в Армянську стався викид невідомої речовини в атмосферу, через що утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев.
Українські прикордонники неподалік від КПВВ "Чаплинка" зафіксували наявність токсичних речовин в повітрі. Військовослужбовці, які патрулюють адмінмежу з Кримом у Херсонській області скаржилися на головний біль, нудоту, першіння в роті.
4 вересня окупанти вирішили припинити на два тижні роботу заводу "Титан" у Армянську. Так званий "глава республіки" Сергій Аксьонов також вирішив відправили з міста всіх дітей шкільного та дошкільного віку. Окупанти заявили, що у місті перевищила норму концентрація сірчистого ангідриду.
Український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до установ ООН із закликом звернути увагу на різке погіршення екологічної ситуації в окупованому РФ Криму.
Заступник міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш повідомив, що причиною негативного впливу кримського заводу "Титан" на навколишнє середовище і здоров'я людей є щоденні викиди в атмосферу, а не кислотний накопичувач, як повідомлялося раніше.
У Мінооборони України заявляли, що викид хімічних речовин на території окупованого Криму трапився через військових Збройних сил Росії, які на тренуваннях обстріляли відстійники відходів титанового та содового заводів.
Як зазначив помічник глави ДПСУ Олег Слободян, після хімічного викиду на заводі "Титан" в Армянську по медичну допомогу звернувся 61 український прикордонник, 5 з них госпіталізовано.
8 вересня у МінТОТ повідомили, що випадків хімічного отруєння серед населення Херсонської області не зафіксовано, тож потреби в евакуації населення немає.