Гейлі: ООН обговорить ситуацію в Сирії в п’ятницю
Рада Безпеки ООН проведе зустріч щодо ситуації в провінції Ідліб в Сирії.
Про це повідомила посол США в ООН Ніккі Гейлі, пише Reuters.
Раніше, за даними Сирійської обсерваторії з прав людини і джерела серед повстанців, російські та сирійські літаки завдали удару по західному кордону Ідліб. Повідомляється про 13 загиблих серед цивільного населення.
"Це трагічна ситуація, і якщо вони хочуть продовжувати йти по шляху захоплення Сирії, вони можуть це зробити", - сказала Гейлі на прес-конференції, маючи на увазі уряд президента Сирії Башара Асада, а також його союзників Росію та Іран.
"Але вони не можуть зробити це за допомогою хімічної зброї. Вони не можуть нападати на своїх людей, і ми не збираємося дозволяти себе дурити", - додала вона.
"Якщо буде використано хімічну зброю, ми точно знаємо, хто її буде використовувати", - сказала Гейлі.
Авіаудару було завдано через кілька годин після заяви президента США Дональда Трампа, в якій він застеріг Росію від необачної атаки на Ідліб.
У Кремлі відкинули попередження Трампа, заявивши, що в Ідлібі домінують джихадистські угруповання.
Ідліб, притулок для цивільних осіб і повстанців, які мігрували з інших районів Сирії, а також потужних джихадистських сил, був вражений хвилею повітряних ударів і обстрілів цього місяця, в можливій прелюдії до повномасштабного урядового наступу.
США застерегли від будь-якого застосування там хімічної або біологічної зброї і пообіцяли "рішучу відповідь" у разі атаки в Ідлібі. Туреччина, яка встановила військові пости в Ідлібі, закликала Москву відмовитися від нових масових бомбардувань у регіоні.
Однак напередодні міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія і Туреччина домовилися про підготовку операції проти терористів угруповання "Фронт ан-Нусра" у Ідлібі за участю сил режиму президента Башара Асада. Водночас Лавров закликав Захід не протистояти "антитерористичній операції".
Росія виступає за відмежування сирійської опозиції від терористів в Ідлібі при одночасному проведенні операції проти "Фронт ан-Нусра".
У квітні адміністрація Трампа зібрала коаліцію американських, французьких і британських сил для атаки на об'єкти сирійського уряду, пов'язані з виробництвом хімічної зброї, після атаки отруйним газом загинули десятки людей у районі Дума. Дамаск, підтримуваний Москвою, заперечує застосування такої зброї.