Більше половини росіян готові були протестувати через пенсії
53% росіян готові приєднатися до акцій проти підвищення пенсійного віку.
Про це свідчать дані Левада-центру за результатами опитування, проведеного до пропозиції Володимира Путіна пом'якшити умови реформи, повідомляє РБК.
Ще 42% респондентів негативно відповіли на запитання про готовність особисто долучитися до протестів проти підвищення пенсійного віку в своїх населених пунктах.
У липні 53% сумнівалися в готовності приєднатися до протестів, 37% скоріше вийшли б на вулиці. За місяць знизилося число невизначених із відповіддю – з 9 до 5%.
Респонденти-пенсіонери, яких реформа вже не торкнеться, менше схильні до участі в протестних акціях. У цій віковій категорії 44% готові брати в них участь проти 58% з тих, хто не досяг пенсійного віку.
Рівень протестних настроїв залежить як від віку, так і від політичних уподобань: серед тих, хто підтримує "Єдину Росію", на протести готові вийти 44%, тоді як серед електорату ЛДПР – 71%, КПРФ – 59%.
Опитування було проведено 23-30 серпня за репрезентативною всеросійською вибірклю міського та сільського населення; було опитано 1600 осіб у віці від 18 років і старше в 136 населених пунктах 52 регіонів РФ.
Кілька ініціативних груп бажають провести референдум про вік виходу на пенсію.
Якби він відбувся найближчої неділі, то 77% проголосували б за збереження нинішнього віку виходу на пенсію за старістю і 10% – проти. 7% опитаних проігнорували б референдум. Ще по 1% респондентів зіпсували б бюлетень або прийшли б на референдум, але не знали б що відповісти.
Менш негативно до реформи ставляться нинішні пенсіонери – за збереження нинішнього пенсійного віку на референдумі проголосували б 74% з них. Серед респондентів, які не досягли віку виходу на пенсію, за збереження нинішніх норм проголосували б 79%.
Серед прихильників "Єдиної Росії" за збереження нинішнього віку виходу на пенсію проголосували б 76%, ЛДПР – 84%, КПРФ – 88%.
У червні уряд Росії оголосив про плани поступово підняти вік виходу на пенсію до 65 років для чоловіків і до 63 років для жінок.
У кінці липня в різних містах Росії пройшли акції протесту проти пенсійної реформи.
Держдума прийняла відповідний законопроект у першому читанні, "за" проголосували депутати від "Єдиної Росії".