Константинопольська церква може надавати автокефалію без погодження з іншими - Собор

Неділя, 2 вересня 2018, 23:23
Константинопольська церква може надавати автокефалію без погодження з іншими - Собор

Константинопольський патріархат може надавати автокефалію церкві без будь-яких узгоджень. 

Таке рішення було ухвалено 2 вересня на Архієрейському соборі Константинопольської церкви, який відбувся у Стамбулі, повідомляє "Громадське".

На Соборі розглядалося питання, наскільки Константинопольська церква уповноважена без згоди інших церков надавати автономію, автокефалію церкві, яка про це просить.

Реклама:

Відповідь, яку ухвалили єпископи за результатами цього обговорення, ствердна — "так, Константинопольський патріархат може надавати автокефалію без будь-яких узгоджень".

РЕКЛАМА:

Архієрейський собор Константинопольської церкви розпочався 1 вересня і триватиме до 3 числа. Головною темою Собору є надання українській Православній церкві автокефалії.

Очікується, що після консультацій з єпископами з усього світу, Константинопольський патріархат може остаточно визначити терміни надання Томосу. 

Як заявляв предстоятель УПЦ КП - патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет, рішення про створення в Україні єдиної помісної церкви Священний Синод ухвалить наприкінці літа або у вересні.

Читайте також:

"Що таке томос і чи потрібна для нього згода Російської церкви"

Патріарх Філарет: Якщо Томосу нам не дадуть, то це означає, що Москва перемогла Вселенського патріарха

17 квітня 2018 року президент Петро Порошенко зібрав лідерів парламентських фракцій і заявив, що звернеться до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням проголосити автономію Української помісної автокефальної церкви.

19 квітня Верховна Рада проголосувала за постанову щодо звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

22 квітня президент заявив, що Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві. 

В УПЦ МП заявили, що починати об’єднання потрібно з УПЦ МП, а не з "її сепаратних частин". Речник церкви Микола Данилевич вважає, що ініціатива Порошенка "закінчиться великим пшиком".

Згодом в УПЦ МП оприлюднили заяву, в якій назвали звернення президента та Верховної Ради до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні перевищенням влади.

Пізніше стало відомо, що Святий і Священний Синод Вселенського Патріархату отримав від церковних і цивільних властей України звернення про надання автокефалії Української Православної Церкви і "ухвалив відповідні рішення".

27 липня під час зустрічі з делегацією Вселенського Патріархату, яка прибула до Києва, Порошенко заявив, що рішення про надання Томосу про автокефалію УПЦ має бути ухвалене за всіма церковними процедурами і регламентами. 

31 серпня у Стамбулі пройшла зустріч вселенського патріарха Варфоломія з предстоятелем Російської православної церкви патріархом Кирилом.

Вселенський патріарх Варфоломій повідомив предстоятелю РПЦ, що збирається надати Українській православній церкві автокефалію.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: