Під вікнами Порошенка влаштують нічну акцію через напади на активістів
27 вересня представники громадських організацій влаштують під Адміністрацією президента мирну акцію "Ніч на Банковій" з вимогою розслідувати напади на активістів.
Про це йдеться у відкритій заяві, яку підписали понад півсотні громадських організацій, активісти та представники політичних партій.
"Ми, друзі та адвокати активістів, численні напади на яких досі не розкриті, а винні – не покарані, 27 вересня о 18.00 починаємо "Ніч на Банковій" – мирну акцію солідарності", - йдеться в заяві.
Підписанти вимагають реакції керівництва держави на напади, проведення позачергового засідання Ради нацбезпеки і оборони, оперативного та ефективного розслідування нападів, а також зустрічі з генпрокурором, головою СБУ, міністром МВС, президентом для "налагодження комунікації, оприлюднення позицій і проблем в зв’язку з загостренням ситуації і впливу на неї президентських виборів".
Крім того, громадські активісти вимагають створити у Верховній Раді України тимчасову слідчу комісію щодо нападів на активістів у 2017-2018, а від міністра МВС Арсена Авакова – публічного звіту про стан розслідування цих справ з трибуни парламенту.
"У разі ігнорування наших вимог, залишаємо за собою право на захист власної безпеки всіма доступними нам засобами. Українці довго терплять, але рішуче роблять висновки за умови бездіяльності влади", - йдеться в повідомленні.
Відзначається, що в останні місяці Україну захлиснула хвиля спланованих нападів на активістів, які "тотально ігноруються" з боку правоохоронців.
"Щонайменше 55 нападів на представників третього сектору було скоєно від початку 2017 року та понад 40 нападів за останні 12 місяців", - йдеться в повідомленні.
Підписанти нагадали, що 5 березня у Знам’янці побили депутата "Сили Людей" у Знам’янській міській раді Олега Рубана, 16 березня у Кривому Розі жорстоко побили громадського діяча Сергія Мокрякова, 24 травня в Одесі двоє невідомих здійснили замах на громадського активіста Сергія Стерненка.
5 червня в Одесі невідомі напали на місцевого лідера руху "Автомайдан" Віталія Устименка, 5 червня в селищі Есхар Харківської області в лісовій смузі було знайдено повішеним місцевого активіста Миколу Бичка, 18 червня у Херсоні двоє невідомих напали на журналіста та активіста Сергія Нікітенка.
31 липня в Херсоні невідомий облив кислотою радника міського голови та громадську діячку Катерину Гандзюк, того ж дня у Бердянську вбили громадського активіста і ветерана АТО Віталія "Сармата" Олешка.
2 серпня в Одесі невідомий на вантажівці протаранив автомобіль, в якому знаходилися активіст Григорій Козьма і голова Одеської міської організації "Народного Руху України" Михайло Кузаконь, того ж дня у Кам'янському стався вибух мікроавтобуса, внаслідок чого постраждав місцевий депутат Віталій Чернявський.
22 вересня стався напад на голову одеського осередку партії "Сила людей" Олега Михайлика, а в Кушугумі під Запоріжжям після низки погроз стався напад на голову Запорізької організації ДемАльянсу Сергія Лукіна.
Відзначається, що у всіх випадках поліція досі не встановила замовників. У більшості випадків не затримані навіть виконавці.
"Громадяни не отримують інформації про результати розслідувань та не мають гарантій щодо власної безпеки. З кожним днем стає небезпечно жити тим, хто через власні принципи та переконання має мужність називати речі своїми іменами, захищає інтереси місцевих громад, бореться з корупційними схемами, заважає політичним договорнякам", - йдеться у заяві.
Як повідомлялося, президент Петро Порошенко 24-27 вересня перебуває у Нью-Йорку (США), де бере участь в 73-й сесії Генеральної асамблеї ООН.
Читайте також: Це тільки початок. Насильства будуть жорстокішими – Гандзюк та інші активісти про напади на себе