США підтримує автокефалію в Україні – Держдеп

Вівторок, 25 вересня 2018, 19:42
США підтримує автокефалію в Україні – Держдеп

Сполучені Штати рішуче підтримують свободу віросповідання, включно із свободою учасників груп, управляти своєю релігією згідно з їх переконаннями та вільно практикувати свої конфесії без урядового втручання.

Про це йдеться у заяві прес-секретаря Державного департаменту США Хезер Науерт.

У Держдепі зазначили, що Сполучені Штати поважають здатність українських православних релігійних лідерів та послідовників здійснювати автокефалію згідно з їхніми переконаннями.

"Ми поважаємо Вселенського Патріарха як голоса релігійної толерантності та міжконфесійного діалогу", - додали у відомстві.

"Сполучені Штати продовжують незмінну підтримку України та її територіальної цілісності перед лицем російської агресії на сході України та російської окупації Криму. Ми також підтримуємо Україну, оскільки вона планує власний шлях і приймає власні рішення, зокрема щодо об’єднань, вільних від зовнішнього втручання", - підсумувала речниця Держдепу.

Читайте також: 

"Що таке Томос, і чи потрібна для нього згода Російської церкви"

"Після Томосу"

"Патріарх Філарет: Якщо Томосу нам не дадуть, то це означає, що Москва перемогла Вселенського патріарха"

31 серпня Вселенський патріарх Варфоломій на зустрічі у Стамбулі повідомив предстоятелю Російської православної церкви патріарху Кирилу, що збирається надати Українській православній церкві автокефалію.

Предстоятель УПЦ КП Філарет (Денисенко) впевнений, що єдина помісна церква у країні буде створена до кінця поточного року.

7 вересня голова інформаційного управління УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) з посиланням на офіційне повідомлення секретаря Синоду повідомив, що Вселенський патріархат призначив двох екзархів у Києві.

У РПЦ обурилися екзархами у Києві і пригрозили "діями у відповідь", також РПЦ погрозила розірвати відносини з Константинополем, якщо УПЦ отримає автокефалію.

Згодом в УПЦ МП скликали свій синод, щоб обговорити українську церкву. Патріарх РПЦ Кирил припинив згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія під час богослужіння.

У Київському патріархаті переконані, що розколу церкви після томосу, яким наразі лякає Московський патріархат, не буде, просто УПЦ МП може відійти від спілкування.

17 вересня стало відомо, що екзархи вже у Києві, призначили кілька зустрічей і готові до діалогу з усіма.

Президент Петро Порошенко обіцяє захистити священнослужителів і вірян УПЦ  Московського патріархату, які захочуть перейти в Єдину помісну православну церкву.

Також Порошенко пообіцяв, що не допустить провокацій та пролиття крові після створення Української Помісної Православної Церкви та надання Томосу про автокефалію.

Марія Думанська, УП
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: