Напади на активістів в Одесі: Громадськість висунула владі свої вимоги
Члени громадських організацій, правозахисники та співробітники ЗМІ Одеса звернулися до президента України, глав МВС, ГПУ та СБУ із закликом розслідувати усі факти нападу на журналістів та активістів у місті.
Про це йдеться у спільній заяві представників громадянського суспільства Одеси, яку оприлюднено 23 вересня.
"Ситуація, що склалася в Одесі, може призвести до вкрай негативних наслідків для громадської та національної безпеки і потребує негайного втручання органів центральної влади. Закликаємо представників влади вжити комплекс невідкладних заходів для недопущення дестабілізації ситуації в Одеській області та захисту прав і свобод громадян", - йдеться у заяві.
Зокрема, від Петра Порошенка вимагають "негайного обговорення ситуації, що склалась в Одесі на позачерговому засіданні РНБО та створення єдиного штабу щодо контролю за розслідуванням усіх фактів нападу на журналістів та активістів".
Від глави МВС Арсена Авакова та голови Нацполіції Сергія Князєва вимагають звільнити начальника ГУ НП в Одеській області Дмитра Головіна та його заступників, від голови СБУ Василя Грицака — звільнити главу облуправління СБУ Олександра Довженка та розслідувати "усі прояви сепаратизму у місті та області".
Від генпрокурора Юрія Луценка вимагають звільнення керівника прокуратури Одеської області Олега Жученка, його заступників та взяття під особистий контроль розслідування усіх фактів нападів на журналістів та активістів.
"Від уповноваженого ВР з прав людини - доповіді щодо стану справ у Одеській області з приводу дотримання прав журналістів, громадських активістів та розслідування відповідних кримінальних проваджень", - зазначено у заяві.
Окрім того Верховна Рада має створити спецкомісію щодо ситуації, яка склалась в Одесі щодо захисту прав представників громадянського суспільства та розслідування відповідних кримінальних проваджень правоохоронними органами.
Підписантами заяви виступили партії "Національний Корпус", Народний Рух України, Громадянська позиція, ДемАльянс, Сила Людей, "Самопоміч", "Рух нових сил", низка громадських організацій та кілька засобів масової інформації.
Читайте також:
"Це тільки початок. Насильства будуть жорстокішими – Гандзюк та інші активісти про напади на себе"
Нагадаємо, ввечері 22 вересня в Одесі у дворі будинку стріляли в Олега Михайлика - громадського активіста, лідера одеського осередку партії "Сила Людей". У партії вважають, що до нападу може бути причетний мер Одеси Геннадій Труханов, акції проти діяльності якого проводив Михайлик.
У травні 2018 р. двоє невідомих скоїли замах на екс-керівника одеського "Правого сектора" Сергія Стерненка. Під час зіткнення він отримав ножове поранення. Один з нападників утік, але згодом його затримали і відпустили, він проходить у справі як свідок. Інший отримав від Стерненка смертельний удар ножем у живіт.
Поліція розслідує убивство нападника на Стерненка як умисне.
5 червня в Одесі двоє невідомих напали з ножем та поранили Віталія Устименка. Поліція кваліфікувала напад як замах на вбивство.
7 червня Устименко повідомив, що йому дадуть державну охорону. Однак уже 14 серпня стало відомо, що Устименка залишили без охорони.