Ситуацію на Донбасі та в Криму обговорять на 73-й сесії Генасамблеї ООН
До порядку денного 73-ї сесії Генеральної асамблеї ООН включили пункт про ситуацію на тимчасово окупованих територіях України.
Про це повідомив президент Петро Порошенко у Facebook.
"На виконання мого доручення успішно проведена робота про включення до порядку денного 73-ї сесії ГА ООН нового пункту "Ситуація на тимчасово окупованих територіях України", - написав він.
За словами Порошенка, це дозволить "крізь шквал дезінформації донести до світової спільноти істину щодо трагічних наслідків окупації РФ Криму та триваючої агресії на Донбасі".
Як повідомляє у Twitter місія України при ООН, рішення "було прийняте впевненою більшістю": за - 68, проти - 13.
"Як засвідчило голосування, прихильників російських наративів стає дедалі менше. Натомість, маємо чіткий сигнал від держав-членів ООН щодо підтримки позиції України про мирне врегулювання конфлікту з Росією.
Продовження нехтування Росією Статуту ООН неминуче призведе до її повної ізоляції", - йдеться у заяві постійного представника України при ООН Володимира Єльченка.
"Плануємо ініціювати розгляд ситуації на тимчасово окупованих українських територіях в усіх його вимірах, зокрема у політичному, безпековому, гуманітарному, економічному, соціальному, правозахисному та інших", - додав він.
Сьогодні Генеральна Асамблея #ООН включила до порядку денного пункт «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України». Рішення було прийняте впевненою більшістю: за – 68, проти – 13.
— UKR Mission to UN (@UKRinUN) September 21, 2018
Чому це важливо для України читайте в нашому коментарі ⤵🇺🇦 pic.twitter.com/zzV0yllw8F
Зазначається, що проти включення до порядку денного ГА ООН пункту "Ситуація на тимчасово окупованих територіях України" проголосували: Вірменія, Білорусь, Бурунді, Куба, Іран, Казахстан, М'янма, Нікарагуа, Філіппіни, Росія, Судан, Сирія, Венесуела.
Держави, які голосували ПРОТИ включення до порядку денного ГА #ООН пункту «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України»:
— UKR Mission to UN (@UKRinUN) September 21, 2018
1. Вірменія
2. Білорусь
3. Бурунді
4. Куба
5. Іран
6. Казахстан
7. М’янма
8. Нікарагуа
9. Філіппіни
10. Росія
11. Судан
12. Сирія
13. Венесуела pic.twitter.com/d1Un6vK1hU
Раніше повідомлялося, що Порошенко на засіданні Генасамблеї ООН порушить питання незаконної діяльності російських слідчих на Донбасі щодо розслідування вбивства ватажка терористів Олександра Захарченка.
Президент Петро Порошенко планує з 24 до 27 вересня перебувати на засіданні Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у США, де матиме виступ і кілька десятків зустрічей.