Виборці хочуть бачити в Київраді партію Вакарчука
У фаворитах киян у контексті майбутніх виборів до Київської міської ради опинилися партії "Блок Святослава Вакарчука", "Блок Петра Порошенка" та ВО "Батьківщина".
Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведене з 4 до 13 вересня "на замовлення клієнта".
Соціологи запропонували респондентам перелік партій, серед яких і так званий "Блок Святослава Вакарчука", хоча відомий рок-музикант не оголошував про намір іти в політику.
Як свідчать результати опитування, серед усіх виборців 10,3% віддали б зараз голоси за партію "Блок С. Вакарчука", 8,4% – за партію "Блок П. Порошенка", 8,1% – за партію ВО "Батьківщина" і 5,1% – за "Об’єднання "Самопоміч".
По 4,6% набрали б партії "За життя" і "Слуга народу" (яку асоціюють із шоу-меном Володимиром Зеленським), 4,4% – партія "Громадянська позиція", 3,6% – партія ВО "Свобода".
Ще по 3% підтримали б партію "Громадський рух М. Томенка "Рідна країна" і партію "УДАР" Віталія Кличка (останню респонденти пропонували самі – рейтинг партії міг бути іншим, якби вона одразу була в списку), лише 2,4% – "Народний фронт".
За інші партії загалом проголосували б 11,5%, ще 1,4% викреслили б усіх кандидатів і зіпсували б бюлетень.
7,3% респондентів не хочуть брати участь у голосуванні.
22,1% ще не визначилися, за кого голосувати.
0,3% відмовилися відповідати на запитання.
Якби ті, хто не визначився за кого голосувати, не прийшли на вибори, участь у голосуванні взяли б близько 69% усіх виборців.
Тоді голоси розподілилися б наступним чином (саме ці показники зараз найближчі до можливих результатів виборів):
- 14,9% – за "Блок Святослава Вакарчука",
- 12,1% – за "Блок Петра Порошенка",
- 11,8% – за ВО "Батьківщина",
- 7,4% – за об'єднання "Самопоміч"
- 6,7% – за партію "За життя",
- 6,7% – за партію "Слуга народу",
- 6,3% – за партію "Громадянська позиція",
- 5,3% – за ВО "Свобода",
- 4,3% – за партію "Громадський рух М. Томенка "Рідна країна",
- 4,3% – за партію "УДАР"/партію Віталія Кличка,
- 3,4% – за партію "Народний фронт,
- за інші партії – загалом 16,7%.
З 4 до 13 вересня КМІС опитав по телефону 800 жителів Київ з використанням комп’ютера. Вибірка 2-ступенева з квотним відбором на останньому ступені, репрезентативна для населення міста віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,5%.
За цим же опитуванням, серед киян, які визначилися з вибором, 48,8% підтримують кандидатуру Віталія Кличка на посаду міського голови.
З минулого року соціологи ставлять ім'я лідера гурту "Океан Ельзи" у виборчі рейтинги ймовірних кандидатів у президенти.
Наприкінці 2017 року Святослав Вакарчук заявив, що не має політичних амбіцій. А у вересні 2018-го вже сказав, що не готовий миритися з грабунком із боку політиків і готовий до публічності в разі походу в політику, але з питанням про участь у виборах президента запропонував "потерпіти".
Славко Вакарчук користується найбільшою довірою українців, а в рейтингу ймовірних кандидатів у президенти він поки що йде восьмим із підтримкою 5,6% виборців.
Читайте також:
Феномен Вакарчука і Зеленського. На якого президента чекають українці
Колискова Слави. Що думають про "президента" Вакарчука у дворі його дитинства