У Росії стверджують, що рейс MH17 збили українською ракетою
Російські військові стверджують, що ракета, якою збили рейс MH17 на Донбасі у 2014 році, належала військовій частині, розташованій в Україні.
Про це заявив начальник головного ракетно-артилерійського управління Міністерства оборони РФ генерал-лейтенант Микола Паршин на прес-конференції, повідомляє Meduza.
За твердженням російського міністерства, ракету 9м38 для зенітно-ракетного комплексу "Бук", якою збили "Боїнг", в грудні 1986 року передали в військову частину 20152 – зенітно-ракетну бригаду в Тернопільській області УРСР, яка зараз розташована в Україні.
Міноборони РФ спирається в своїх твердженнях на бортовий номер ракети, який військові встановили за серійними номерами сопла й двигуна ракети, представленими в травні 2018 року Міжнародною слідчою групою.
За даними російського відомства, ракету створили на Долгопрудненському науково-виробничому підприємстві 24 грудня 1986 року, а за п'ять днів залізницею відправили в Україну. Відповідні записи є в архівах Долгопрудненського науково-виробничого підприємства.
"Ці відомості мали гриф "Цілком таємно", однак Міноборони РФ розсекретило їх", – йдеться в повідомленні.
У травні цього року в Міноборони Росії вже заявляли, що серійний номер ракети, яка причетна до аварії малайзійського Boeing над Донбасом, вказує на те, що її виробили в Радянському Союзі.
Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам – Куала-Лумпур, було збито ракетою над контрольованою проросійськими сепаратистами територією Донбасу 17 липня 2014 року. Усі 298 осіб на борту загинули.
Міжнародна команда з розслідування катастрофи літака "Боїнг" рейсу МН17 дійшла висновку, що лайнер було збито ракетою, випущеною із ЗРК "Бук", доставленого з території Росії. Слідчі також опублікували відеозапис, на якому реконструйовано повний маршрут ЗРК з Росії в Україну.
В СБУ заявили, що слідство встановило осіб, причетних до збиття літака рейсу МН17.
Міноборони Росії причетність до катастрофи заперечує.
Європейські дослідники майже 100 разів упіймали РФ на брехні про MH17.
У червні 2018 року лідери країн ЄС закликали Росію визнати відповідальність у справі про катастрофу літака рейсу MH17. Щоправда, у документі не уточнюється, за що саме Росія мала би взяти на себе відповідальність.
На саміті ЄС глави держав і урядів країн Євросоюзу також погодили подовження на подальші 6 місяців секторальних санкцій проти РФ.
Напередодні річниці катастрофи малайзійського літака голови МЗС "Великої сімки" закликали Росію "повністю співпрацювати зі слідством, щоб встановити істину і досягти справедливості щодо жертв МН17".