Порошенко каже, що церковне питання України виходить за межі релігії
Президент Петро Порошенко заявив, що питання автокефалії Української православної церкви виходить за межі церковного життя і стосується українців всього світу.
Про це президент сказав під час виступу на 15-й Ялтинській конференції у Києві 14 вересня.
"Я молюся, я роблю все на що тільки Господь дав мені сил, аби православна церква нарешті здобула томос про автокефалію", - сказав Порошенко.
За його словами, наразі в Москві почалася "істерія" через незалежну від Московського патріархату українську церкву.
"Починаючи від московських каналів, закінчуючи абсолютно нецерковними висловлюваннями їхніх церковних ієрархів", - пояснив президент.
Водночас, за словами Порошенка, Україна отримала низку позитивних сигналів від Вселенського патріархату, які надихають.
"Питання томосу виходить далеко за межі церковного життя, бо єдина помісна церква - це не загроза конфлікту. Єдина помісна православна соборна церква - це запорука суспільної злагоди, єдності нашої держави, гарантія нашої духовної незалежності від Москви", - додав Порошенко.
"Питання томосу виходить далеко за межі України, бо українці всього світу отримають свою церкву", - резюмував президент.
За його словами, таким чином "розсипається" прагнення Росії до світової гегемонії в питанні релігії.
Нагадаємо, 31 серпня Вселенський патріарх Варфоломій на зустрічі у Стамбулі повідомив предстоятелю Російської православної церкви патріарху Кирилу, що збирається надати Українській православній церкві автокефалію.
Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет (Денисенко) впевнений, що єдина помісна церква у країні буде створена до кінця поточного року.
7 вересня голова інформаційного управління УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) з посиланням на офіційне повідомлення секретаря Синоду повідомив, що Вселенський патріархат призначив двох екзархів у Києві.
У РПЦ обурилися екзархами у Києві і пригрозили "діями у відповідь".
Також РПЦ погрозила розірвати відносини з Константинополем, якщо УПЦ отримає автокефалію.
Читайте також: "Що таке Томос, і чи потрібна для нього згода Російської церкви"