Опоблок вимагає відставки Клімкіна та відновлення води для окупованого Криму
У партії "Опозиційний блок" заявили, що міністр закордонних справ Павло Клімкін має понести відповідальність за свої слова щодо водопостачання до окупованого Криму.
Відповідне повідомлення оприлюднено на сайті партії.
В Опоблоці вважають, що державний чиновник, який "відкрито закликає порушити норми міжнародного права, і зобов'язує обмежити кримчан в доступі до води, повинен бути відправлений у відставку і засуджений за геноцид".
Також там звинуватили владу у тому, що обмежуючи доступ до прісної води, Україна створює ризики для життя і здоров'я кримчан та підсилює екологічну загрозу.
У партії вимагають припинити блокування подачі прісної води в АР Крим.
"Вважаємо, що така політика є геноцидом, порушує права кримчан і одночасно суперечить завданням забезпечення національної безпеки України", - заявили в Опоблоці.
Раніше очільник МЗС павло Клімкін заявив, що Україна ніколи не підписуватиме контракт на постачання води, в якому окупований Крим названий "російським".
Як повідомлялося, українське слідство висунуло три версії забруднення повітря в Херсонській області та окупованому Криму. Зокрема, "навмисне забруднення повітря Росією для дестабілізації обстановки в Херсонській області з метою відновлення подачі води в окупований Крим".
На півночі окупованого Криму в Армянську стався викид невідомої речовини в атмосферу, через що утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев.
Українські прикордонники неподалік від КПВВ "Чаплинка" зафіксували наявність токсичних речовин в повітрі. Військовослужбовці, які патрулюють адмінмежу з Кримом у Херсонській області скаржилися на головний біль, нудоту, першіння в роті.
4 вересня окупанти вирішили припинити на два тижні роботу заводу "Титан" у Армянську. Так званий "глава республіки" Сергій Аксьонов також вирішив відправили з міста всіх дітей шкільного та дошкільного віку. Окупанти заявили, що у місті перевищила норму концентрація сірчистого ангідриду.
Український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до установ ООН із закликом звернути увагу на різке погіршення екологічної ситуації в окупованому РФ Криму.
9 вересня повідомлялося, що 45 осіб виїхали з Криму на Херсонщину за медичною допомогою.