Далі тригодинної зустрічі з Манафортом ми не пішли – технолог Порошенка
Стратег президента Петра Порошенка, народний депутат Ігор Гринів підтвердив, що у 2014 році зустрічався з американським політтехнологом Полом Манафортом з приводу співпраці.
Про це він повідомив у коментарі "Українській правді".
"Манафорт пробував запропонувати свої послуги та свою стратегію для кампанії Порошенка. Я зустрічався з ним тоді (у 2014 році – УП) і вислухав його стратегію, але на цих трьох годинах розмова з ним закінчилася", - розповів він.
Він припустив, що інформація про співпрацю з іншими українськими політиками, окрім екс-президента Віктора Януковича, це лінія захисту адвокатів Манафорта на суді, щоб американця сприйняли не лише як стратега втікача-Януковича, а як політтехнолога, здатного працювати з представниками різних фракцій.
За словами Гриніва, Манафорт дуже хотів співпрацювати з Порошенком та готувався до цього. Зокрема, на зустріч він прийшов із дослідженнями, соціологією.
"Манафорт так і не зрозумів, що країна після Майдану змінилася", - пояснив політтехнолог президента.
Нардеп додав, що пропозиції американського політтехнолога більше підходили для стратегії 2009-2010 років, але аж ніяк не для післяреволюційного періоду 2014 року.
Гринів також не виключив, що стратеги Манафорта дійсно займалися напрацюванням пропозицій Порошенку, з якими той прийшов на зустріч.
Раніше нардеп Вікторія Сюмар розповіла в інтерв’ю "Українській правді", що у Порошенка усталена команда на чолі з Ігорем Гринівим, з якою він звик працювати.
За її словами, ідеї Гриніва мають більший відгук у Порошенка.
Гриніву також приписують переконливу перемогу Петра Порошенка на президентських виборах в 2014 році і гасло "Жити по-новому".
Читайте також: Ігор Гринів: Президент піде на другий термін і це страшна відповідальність
7 серпня на суді над колишнім стратегом та лобістом Януковича Полом Манафортом екс-партнер американця Рік Гейтс заявив, що він та Манафорт допомагали Порошенку на безоплатній основі.
До того перший свідок у справі Манафорта Тед Девайн розповів, що партнер політтехнолога Річард Гейтс пропонував йому працювати на президента Петра Порошенка.
Тоді у прес-службі АП заявили Українській правді, що "команда Петра Порошенка ніколи не співпрацювала ні з Полом Манафортом, ані з його людьми. Пропозиції про співпрацю надходили з-поміж інших, утім навіть не розглядалися".
31 липня в США почався суд над Манафортом, якого звинувачують у відмиванні грошей, ухиленні від сплати податків за майже 10 років співпраці з колишнім керівництвом України.
Слідство вважає, що за роботу політичного консультанта в Україні Манафорт заробив понад 60 мільйонів доларів.
Читайте також: Він і Вона. До чого готуються штаби Порошенка і Тимошенко