Екс-партнер Манафорта розповів, як їм платили українські політики
Колишній партнер Пола Манафорта Рік Гейтс на суді розповів, що за роботу в Україні їм платили через компанії на Кіпрі.
Про це повідомляє The Washington Post.
"Він (Манафорт – УП) зазначив, що українські бізнесмени хотіли, щоб ми створили банківські рахунки на Кіпрі", - засвідчив Гейтс.
За словами Гейтса, українські бізнесмени озвучили відповідну вимогу, бо вже мали там рахунки і, таким чином, могли легко переслати гроші.
Гейтс розповів, що Манафорту через кіпрські рахунки платили колишній екс-міністр інфраструктури Борис Колесніков і глава адміністрації президента Віктора Януковича Сергій Льовочкін.
Колишній партнер Манафорта засвідчив, що Льовочкін контролював компанію Telmar Investments. Ця компанія була джерелом платежів Манафорту, які, як засвідчила раніше його адвокат Синтія Лапорта, були замасковані як дохід.
Гейтс пояснив, що українські політики створювали компанію на Кіпрі і використовували її для оплати іншій компанії, яку вже створив Манафорт на острові.
Водночас офіційно українські політики та Манафорт не підписували жодних документів і не керували цими компаніями. Замість них були місцеві директори, які ставили свої підписи, за що їм і платили гроші.
Гейтс додав, що такі компанії нічого не продавали і не мали співробітників.
"Цілями цих компаній було прийняття платежів і здійснення платежів", - пояснив він.
Манафорт отримував мільйони доларів через ці компанії. Спочатку суми виплат складали 1,1 -3 мільйона доларів і доросли до 4 мільйонів, коли Янукович став президентом і призначив Манафорта своїм радником.
Однак, коли Янукович втратив владу, Гейтс розповів, що гонорари Манафорта почали зменшуватися.
"Він сказав, що деякий час Манафорт працював на "Опозиційний блок, але через те, що нова партія не мала влади, у неї було менше доступу до готівки, щоб заплатити Манафорту і його команді", - цитує видання слова Гейтса.
Він зауважив, що вкінці 2014 року Манафорту надійшов останній платіж за роботу в Україні.
"Це ключовий факт, бо прокурори стверджують, що саме припинення виплат за роботу в Україні призвели до того, що Манафорт вирішив зайнятися банківським шахрайством для підтримки свого розкішного способу життя", - наголошує The Washington Post.
Перед цим Гейтс заявив, що допомагав Манафорту подавати неправдиві податкові декларації.
Раніше бухгалтер екс-глави передвиборного штабу президента США Дональда Трампа Синтія Лапорта визнала, що офіс Манафорта займався фальсифікацією звітних фінансових документів для зменшення виплати податків та отримання вигідних кредитів.
Політтехнолог Пол Манафорт офіційно задекларував 14 мільйонів доларів доходів за 2010-2014 роки. Однак згідно з документами обвинувачення, в Україні він заробив 60 мільйонів доларів.
31 липня в США почався суд над Манафортом, якого звинувачують у відмиванні грошей, ухилянні від сплати податків за майже 10 років співпраці з колишнім керівництвом України.
Слідство вважає, що за роботу політичного консультанта в Україні Манафорт заробив понад 60 мільйонів доларів.
Раніше слідча група представила понад 300 документів, які розкривають деталі співпраці Манафорта з "Партією регіонів" і "Опозиційним блоком".
Також спецпрокурор ФБР Роберт Мюллер оприлюднив список 35 потенційних свідків у справі.
30 жовтня 2017 року Манафорту і його партнеру Річарду Гейтсу було оприлюднено звинувачення з 12 пунктів.
У червні 2018-го суд наказав спецпрокурору Мюллеру назвати всіх осіб і організації, які залучалися до лобістської діяльності Пола Манафорта в інтересах "Партії регіонів", яка здійснювалася без реєстрації в якості іноземного агента, як того вимагає законодавство США.
Крім того Манафорт після Помаранчевої революції радив олігархові Ринату Ахметову змінити лідера Партії регіонів Януковича.