"Путін, за Іловайськ відповіси": під посольством РФ поставили хрести

Середа, 29 серпня 2018, 12:24
Путін, за Іловайськ відповіси: під посольством РФ поставили хрести
Fb Iryna Gerashchenko

Під посольством Російської Федерації в Києві активісти провели акцію "Путін, за Іловайськ відповіси" та встановили на проїжджій частині 366 білих хрестів на знак пам'яті про жертв Іловайської трагедії.

Про це повідомляє кореспондент "Укрінформу".

До акції долучилось кілька сотень учасників. На заході було чимало людей у військовій формі, добровольці, родичі й друзі загиблих.

Акція в 4-ту річницю трагедії Іловайська під посольством Росії
Акція в 4-ту річницю трагедії Іловайська під посольством Росії
ukrinform.ua

Активісти принесли опудало з маскою російського президента, загорнутого у прапори так званих самопроголошених "республік" в ОРДЛО.

Учасники акції тримали плакати "Не забудемо, не пробачимо", "Путін – вбивця", "Путін, за Іловайськ відповіси".

Акція
Акція "Путін, за Іловайськ відповіси"
ukrinform.ua

Присутні вшанували загиблих в Іловайську хвилиною мовчання.

Організатори акції спробували передати звернення до Путіна з вимогою звільнити усіх українських політв'язнів, однак працівники посольства через голосовий зв'язок біля входу заяву прийняти відмовились і порекомендували направити звернення поштою на адресу посольства.

 

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook також написала: "Путін і керівництво РФ мають відповісти за Іловайськ, Лутугіно, Дебальцеве, за тисячі вбитих і поранених українців, за десятки зруйнованих сіл, за вбитих дітей, цивільне населення , за розстріляних в коридорах смерті наших військових".

"Дякую за акцію. За те, що на плакаті написаний правильний адресат. Набридли всі ці ялові заклики і виклики – на партійних з'їздах, концертах, мітингах – з вимогою звільнити українських політв‘язнів , закінчити війну, але без адресата", – зазначила вона.

"Прізвище Путін сором‘язливо на цих партійних тусовках і концертах замовчують. Військові не мовчать. Вони точно знають ім‘я вбивць. Вклоняємося пам‘яті всіх загиблих, пишаємося всіма, хто вижив . Не забудемо вбивцям і не простимо", – додала Геращенко.

Влітку 2014 року російські спецназівці вторгалися в Україну, наприкінці серпня того року російські військові оточили українських бійців під Іловайськом.

Українським частинам висунули вимоги виходу з кільця, але 29 серпня російські бійці розстріляли колони українських військових з важкого озброєння.

Загинули щонайменше 366 осіб, ще 158 вважаються зниклими безвісти.

Глава тимчасової слідчої комісії з розслідування Іловайської трагедії Андрій Сенченко заявляв, що кількість українських бійців, які загинули в "котлі" у 2014 році, могла становити до тисячі осіб.

Бійці пояснювали трагедію Іловайська вторгненням російських військ.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради попередньо визначила, що супутніми причинами втрат під Іловайськом були базові недоліки організації оборони країни, помилкові кадрові рішення, неадекватні дії тодішнього міністра оборони Валерія Гелетея і начальника Генштабу Віктора Муженка.

Читайте також:

Боєць "Ікс": Там багато полів, випалених, як після Хіросіми ... І такий трупний запах

Поранені в АТО: Олексій Кондрашов, Іловайський котел

Проміжний звіт ТСК з розслідування трагічних подій під Іловайськом

Іловайськ: як живе місто за три роки після трагедії

Річниця Іловайська. Керівництво армії умиває руки?

Іловайськ: чотири роки безкарності

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: