Муженко не виключив: У штурмі Іловайська були зацікавлені "деякі політики"
Начальник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко не виключає, що у штурмі Іловайська у серпні 2014 року могли бути зацікавлені "деякі політики і бізнесмени".
Таку думку він висловив в інтерв'ю для документального фільму про події під Іловайськом у 2014 р.
"Я думаю, що такий вплив був", - заявив він.
Муженко додав, що йому відомо про дві наради, одна з яких проводилася у тодішнього керівника апарату Дніпропетровської ОДА Геннадія Корбана, друга - у Кураховому.
"... Я знаю про цю нараду, яка була у Корбана. Така інформація у нас була. Була інформація також про нараду, яка була в Курахово. Там теж питання розглядались щодо важливості критичних об’єктів на території Донецької області", - зазначив Муженко.
На його думку, там (на нарадах - ред.) "були і певні плани взяття під контроль Іловайська".
"Це був просто проміжковий етап до володіння якимись серйозними об’єктами. Можливо ТЕС, можливо якийсь інший об’єкт на території Донецької області", - зазначив начальник Генштабу ЗСУ.
"На скільки вони (учасники нарад - ред.) мали вплив, я зараз не можу пояснити, краще спитати у тих командирів батальйонів і в тих людей, які мали або могли мати вплив. Я такий варіант не виключаю", - заявив Муженко.
Він наголосив, що був "слабо проінформований про об’єкти інфраструктури, об’єкти, які впливали на життєдіяльність взагалі у цьому регіоні, у т.ч. про бази державного резерву".
"Та (база держрезерву - ред.), яка була у Докучаєвську і яка була залишена. Ми запити робили відповідно в міністерства і в Кабінет міністрів і повного переліку таких об’єктів ми не отримали", - наголосив начальник Генштабу.
Читайте також: "Віктор Муженко: Росіяни в Іловайську розстріляли і своїх військових разом з нашими"
14 серпня 2017 року ГПУ опублікувала результати розслідування Іловайської трагедії у серпні 2014 року.
За даними Головної військової прокуратури, лише за 29 серпня 2014 року в Іловайську загинули 366 українських бійців, 429 - отримали поранення різного ступеня тяжкості, ще 300 - потрапили в полон.
Під час Іловайської трагедії переговори про коридор для виведення з оточення українських військових вели начальник Генштабу України Віктор Муженко та заступник Генштабу РФ генерал-полковник Богдановський.