Вселенський патріарх обговорив із Порошенком автокефалію

П'ятниця, 24 серпня 2018, 18:27

Президент Петро Порошенко обговорив із Вселенським патріархом Варфоломієм подальші дії на шляху створення Єдиної помісної православної церкви України.

Про це йшлося під час їхньої телефонної розмови у п'ятницю, повідомляє прес-служба президента.

Патріарх також привітав українців з Днем незалежності. 

"Найтепліші вітання усім українцям, охопленим любов’ю Константинопольської матері-церкви", - сказав він.

Президент подякував Вселенському патріарху і розповів про ранкову молитву за Україну.

Як повідомлялося, 17 квітня 2018 року президент Петро Порошенко зібрав лідерів парламентських фракцій і заявив, що звернеться до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням проголосити автономію Української помісної автокефальної церкви.

19 квітня Верховна Рада проголосувала за постанову щодо звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

22 квітня президент заявив, що Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві. 

Патріарх УПЦ КП Філарет підтримав рішення президента Петра Порошенка і висловив сподівання, що Вселенський Патріарх вирішить визнати українську церковну автокефалію.

В УПЦ МП заявили, що починати об’єднання потрібно з УПЦ МП, а не з "її сепаратних частин". Речник церкви Микола Данилевич вважає, що ініціатива Порошенка "закінчиться великим пшиком".

Згодом в УПЦ МП оприлюднили заяву, в якій назвали звернення президента та Верховної Ради до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні перевищенням влади.

Пізніше стало відомо, що Святий і Священний Синод Вселенського Патріархату отримав від церковних і цивільних властей України звернення про надання автокефалії Української Православної Церкви і "ухвалив відповідні рішення".

27 липня під час зустрічі з делегацією Вселенського Патріархату, яка прибула до Києва,  Порошенко заявив, що рішення про надання Томосу про автокефалію Української Православної Церкви має бути ухвалене за всіма церковними процедурами і регламентами. 

Читайте також: "Після Томосу" 

"Що таке томос і чи потрібна для нього згода Російської церкви"