Стерненко: Держава не дала мені охорони, друзі організували приватну
Екс-керівник одеського "Правого сектору" Сергій Стерненко, який убив свого нападника, заявляє, що наразі має приватну охорону, а в державній йому відмовили.
Про це він сказав в інтерв’ю "Українській правді".
"У мене є приватна охорона, котру мені організували друзі", - сказав Стерненко.
Він наголосив, що один з двох нападників на нього, який залишився живим, нині перебуває під державною охороною.
"Натомість я, коли ставався кожен напад, звертався з клопотанням про забезпечення мене засобами безпеки, зокрема держохороною, і мені всі рази відмовляли. З формулюванням, що поліція "не встановила наявності загрози життю та здоров’ю", - сказав він.
Також Стерненко додав, що йому не дозволили зареєструвати зброю для самозахисту.
Він має дві версії нападів на нього.
"Це може бути робота Російської Федерації з дестабілізації ситуації на півдні і сході України. Другий варіант – це може бути помстою місцевих еліт. Але, насправді, терор проти громадських активістів виглядає дуже системно, і складається враження, що за цим може стояти одна й та сама група осіб", - сказав Стерненко.
Він припустив, що інтереси місцевих політичних еліт, "таких як Геннадій Труханов", проросійських представників політичних партій на місцях і російських спецслужб можуть збігатися.
"Перед президентськими виборами ми можемо мати справу з організованою групою, добре оснащеною технічно і фінансово, котра може системно працювати проти відомих громадських діячів, волонтерів, журналістів", - сказав Стерненко.
Як повідомлялося, увечері 24 травня двоє невідомих скоїли замах на екс-керівника одеського "Правого сектора" Сергія Стерненка.
Стерненко під час зіткнення отримав ножове поранення у руку. Один з нападників утік, але згодом був затриманий. Інший – отримав від Стерненка смертельний удар ножем у живіт.
Поліція розслідує убивство нападника на Стерненка як умисне.
Сам Стерненко спочатку заявляв, що ніж належав йому, а потім – що відібрав ніж у нападників.
Другого нападника поліція відпустила, він проходить у справі як свідок.
Це був уже третій замах на Стерненка. 1 травня невідомий вистрілив у нього ззаду з травматичної зброї. 7 лютого на Стерненка напали біля його будинку.
Стерненка підозрюють також у вчинені нападу на начальника одеської поліції Дмитра Головіна під час протестів проти забудови у Міському саду Одеси в листопаді 2017 року.
19 червня стало відомо, що різанину зі Стерненком в Одесі розслідуватиме київська поліція.
Наразі у цій справі ще нікому не повідомили про підозру. А в Нацполіції відмовляються коментувати розслідування різанини зі Стерненком.
Детальніше читайте у статті на УП: "Це тільки початок. Насильства будуть жорстокішими – Гандзюк та інші активісти про напади на себе"