У Румунії тисячі людей третій день вимагають відставки уряду
У третій день антиурядових протестів у Румунії на вулиці вийшли тисячі громадян. У неділю ввечері, 12 серпня, біля будівлі уряду в Бухаресті зібралися близько 15 тисяч мітингувальників. Головна їх вимога - відставка соціал-демократичного уряду прем'єр-міністра Віоріки Денчіле.
Про це повідомляє DW з посиланням на Reuters.
Зазначається, що у неділю протести в Бухаресті та інших великих містах пройшли мирно. Маніфестанти увімкнули мобільні телефони та вигукували гасла "Корупція вбиває!", "Відставка!", "Геть уряд!", "Соціал-демократична партія - червона чума Румунії!".
Крім того, мітингарі скандували "Злодії, злодії!", розмахуючи прапорами Румунії, США, НАТО та ЄС.
Антиурядові акції протесту у Румунії проводяться регулярно відтоді, як на початку 2017 року до влади прийшли соціал-демократи.
У п'ятницю на демонстрацію вийшли десятки тисяч.
Як повідомлялося, під час сутичок на антиурядовому мітингу емігрантів перед будівлею уряду Румунії у Бухаресті постраждали 440 людей. Поліція застосовувала проти мітингувальників сльозогінний газ і водомети.
Генпрокуратура Румунії за вимогою президента відкрила справу щодо дій правоохоронців під час акції протесту.
У мітингах беруть участь громадяни, які прибули з різних регіонів Румунії, а також з європейських країн - Норвегії, Голландії, Іспанії та інших.
Чимало з трьох мільйонів румунів, які проживають за кордоном, заявляють, що вони були змушені виїхати з країни через корупцію, низьку заробітну плату та відсутність можливостей.
Протестувальники вимагають не підривати основи незалежного правосуддя і не допускати до влади людей, у яких є проблеми з кримінальним законодавством.
Правляча Соціал-демократична партія провела через парламент зміни до кримінального кодексу, які пом'якшують покарання за посадові злочини. Зміни оскаржуються в конституційному суді.
Пізніше президент Румунії, згідно з рішенням конституційного суду, відкликав з посади головного прокурора Національного антикорупційного директорату Лауру Кодруцу Ковеши.
Прихильники Ковеши пов'язують тиск на неї з розслідуванням випадків корупції серед членів Соціал-демократичної партії та висопоставлених чиновників.