Суд закрив "справу Кернеса"

П'ятниця, 10 серпня 2018, 11:34

Київський райсуд  Полтави закрив справу щодо харківського міського голови Геннадія Кернеса і його охоронців щодо катування людей.

Таке рішення суд озвучив 10 серпня.

"Закрити у зв’язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення у справі", – зачитав суддя.

 
Суд у справі Кернеса у Полтаві
Скрін-шот стріму "112 Україна" з зали суду

Суд розцінив неявку прокурорів на дебати у справі Геннадія Кернеса та його охоронців Віталія Бліннікова й Євгена Сміцького як відмову від звинувачення.

Ухвалу можна оскаржити впродовж 7 днів із дня її проголошення.

 

Сам Кернес після засідання суду назвав справу сфальсифікованою, але очікує апеляції.

"Ми сьогодні зібралися, щоб почути вердикт майже 4-річної епопеї сфальсифікованої справи. Наприкінці себе некрасиво повели адвокати потерпілої сторони – в унісон із прокурорами" , – сказав харківський керівник.

"Для неявки повинна бути вагома причина ...", – додав він.

 

"Ясна річ, що буде апеляція. І я думаю, що ми теж будемо дивитися з точки зору всього тексту. Тоді буде зрозуміло, чи задоволені ми (рішенням)", – повідомив Кернес.

Він також заявив, що очікував виправдувального вироку.

На початку липня суд у справі Кернеса та його охоронців переносив дебати, бо жоден із 19 заявлених прокурорів не може приїхати до суду. Раніше на засідання не приходили свідки.

25 січня 2014 року у Харкові напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану.

Того ж дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО "Батьківщина") заявив про викрадення двох активістів Євромайдану – Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова "після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса" біля готелю "Національ".

Пізніше відділ зі зв'язків із громадськістю ГУ МВС у Харківській області заявив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.

2 березня 2015 року Кернесу повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 ККУ (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.ч. 2, 3 ст. 27 ч. 2 ст. 127 (катування), ч.ч. 2, 3 ст. 27 ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) та про завершення досудового розслідування.

26 березня 2015 року Генеральна прокуратура передала до суду звинувачувальний акт у кримінальному провадженні щодо Кернеса та двох його охоронців.

Згодом розгляд "справи Кернеса" перенесли з Дзержинського райсуду Харкова до Київського райсуду Полтави.

У листопаді 2016 року керівник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк говорив, що екс-голова Харківської ОДА Михайло Добкін і мер Харкова Геннадій Кернес не фігурують у справі про побиття активістів харківського Євромайдану, а збирати "Антимайдан" – не злочин.

"Українська правда", "Інтерфакс-Україна"

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: