У Білорусі відпустили з-під варти кількох журналістів, затриманих у справі "БелТА"
У Мінську, після проведення ряду слідчих дій у справі про незаконний доступ до платної інформації державного агентства БелТА, на свободу відпустили кількох раніше затриманих журналістів.
Про це повідомляє прес-служба Слідчого комітету Білорусі.
Зокрема, з-під варти була звільнена головний редактор ТОВ "ТутБай Медіа" Марина Зотова, а також журналісти Анна Калтигіна, Галина Уласик, Анна Єрмачонок та інші, що проходять у справі.
Зазначається, що СК продовжує розслідування кримінальної справи про несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації.
У відомстві додають, що докази, здобуті слідством і свідчення самих підозрюваних співробітників видавничого дому "Білоруська наука", редакційно-видавничого установи "Культура і мистецтво", ТОВ "РіелтБай", ТОВ "АйТіВі", ЗАТ "БелаПАН", ТОВ "ТутБай Медіа" нібито підтверджують факти звинувачень, які їм закидають.
Крім того повідомляється, що Зотовій інкримінується також стаття кримінального кодексу про бездіяльність посадової особи.
"Головний редактор ТОВ "ТутБай Медіа" визнала, що з її відома протягом тривалого часу співробітники товариства з обмеженою відповідальністю незаконно використовували реквізити доступу до платної підписки РУП "БелТА". Дані відомості підтверджуються показами свідків, які проходять у справі", - сказано в повідомленні СК.
Разом з тим, там відзначили, що її та інших журналістів було вирішено відпустити з-під варти, оскільки вони активно сприяють слідству.
Раніше повідомлялося, що в Мінську затримали головного редактора інформаційної компанії БелаПАН Ірину Левшин у справі про незаконний доступ до платної інформації державного агентства БелТА.
7 серпня в рамках кримінальної справи була затримана міжнародний оглядач "БелаПАН" Тетяна Коровенкова і чотири співробітники видання TUT.BY. За даними Слідчого комітету, їх було затримано у справі про незаконний доступ до платної інформації державного агентства "БелТА".
8 серпня білоруські силовики також прийшли з обшуком до мінського кореспондента російської редакції Deutsche Welle Павлюка Биковського.
Цього дня у Білорусі також затримали трьох журналістів і головного редактора порталу про нерухомість Realt.by. Після допиту їх відпустили.
У Раді Європи, ОБСЄ та Європейському Союзі закликали Мінськ звільнити затриманих журналістів та провести незалежне розслідування.