НАБУ і САП завершили гучне слідство щодо проекту "Стіна"
Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування справи про розкрадання бюджетних коштів, виділених на проект "Стіна".
Про це повідомляє 5 липня прес-служба НАБУ.
Прокурори повідомили про завершення розслідування вісьмом підозрюваним у заволодінні коштами державного бюджету, виділеними на інженерно-технічне облаштування українсько-російського державного кордону та територій, прилеглих до зони бойових дій.
Цим особам та їхнім захисникам надано доступ до матеріалів слідства для ознайомлення. Після завершення цього процесу детективи НАБ складуть обвинувальний акт, а прокурори САП направлять його до суду.
Посадовців Державної прикордонної служби та представників бізнесу підозрюють у корупційних зловживаннях, в результаті яких інтересам держави завдано збитків у розмірі понад 16,68 млн. грн. Зокрема, детективи НАБУ і прокурори САП інкримінують вчинення кримінальних правопорушень:
- начальнику управління капітального будівництва ДПСУ — ч.5 ст.191 ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем"), ч.3 ст.27, ч.2 ст.210 ("Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням") Кримінального кодексу України;
- колишньому начальнику Першого окремого відділу капітального будівництва ДПСУ — ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 ("Службове підроблення"), ч.2 ст.210 КК України;
- старшому офіцеру Першого окремого відділу капітального будівництва ДПСУ — ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України;
- директору ТОВ "АЗІ" — ч.5 ст.191 КК України;
- колишньому директору ДП "Чернігівський облавтодор" ДАК "Автомобільні дороги України" — ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України;
- директору та засновнику ТОВ "Будцентр "Вітязь" — ч. 5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України;
- одну з посередників — ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 КК України;
- іншому посереднику — ч.5 ст.27, ч.5 ст.191, ч.3 ст.27, ч.2 ст.205 ("Фіктивне підприємництво") КК України.
За даними слідства, розкрадання коштів проекту "Стіна" відбувалося через завищення обсягів фактично виконаних робіт порівняно із зазначеним в актах приймання-передачі. Крім того, у документах зазначалися роботи, які взагалі не виконувалися.
В НАБУ наголошують, що реалізація проекту "Стіна" й надалі залишається у фокусі уваги детективів НАБУ: низка епізодів, пов’язаних із цим проектом, виділені в окреме провадження – розслідування по них триває.
Читайте також: "Корупційні дірки в "Стіні Яценюка"
Як відомо, одним з ідеологів побудови укріплень на кордоні з Росією у 2014 році був тодішній прем'єр Арсеній Яценюк. Він зазначав, що їх призначення – сформувати першу лінію оборони і дати можливість регулярній армії прийти на допомогу.
НАБУ займалось розслідуванням можливого розкрадання грошей на проекті "Стіна" з березня 2016 року.
В липні 2017 року ГПУ заявило про виявлення схеми розтрати і присвоєння бюджетних коштів в ході будівництва проекту "Стіна" на кордоні з Росією.
У серпні 2017 року детективи НАБУ затримали сімох осіб за підозрою у причетності до реалізації цієї корупційної схеми. Два місяці потому, у листопаді 2017 року, було викрито та затримано ще одного учасника.