Прохідний рейтинг в Раду зберігають 9 партій – опитування
Якби вибори до Верховної Ради проходили найближчої неділі, до парламенту пройшли б 9 партій.
Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного центром "Соціальний моніторинг", компанією "Социс" та Українським інститутом соціальних досліджень ім.Яременка в кінці червня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Варто взяти до уваги, що соціологи опитували жителів різних населених пунктів України, виключаючи обласні центри.
Згідно з даними опитування, презентованого у вівторок, 29% опитаних українців однозначно впевнені, що візьмуть участь у голосуванні на парламентських виборах, запланованих на жовтень 2019 року, 45% швидше за все приймуть, а 8% швидше за все не будуть приймати, 11% однозначно впевнені що не братимуть участі в голосуванні, 7% не змогли відповісти.
Дані дослідження свідчать, що якби вибори в парламент відбулися найближчої неділі, то лідером голосування стало б ВО "Батьківщина", яка набрала б 12,2% голосів серед усіх респондентів і 18,8% серед тих, хто має намір голосувати і вже визначився.
Партія "Опозиційний блок" набрала б 7,5% голосів серед усіх респондентів (11,6% серед тих, хто вже визначився), "Громадянська позиція" – 6,7% (10,4%), "Радикальна партія" Олега Ляшка – 6,7% (10,4 %), "Аграрна партія України" – 5,1% (7,9%), Об'єднання "Самопоміч" – 4,4% (6,8%), "Блок Петра Порошенка "Солідарність" – 4,3% (6,7%), партія "За життя" Вадима Рабіновича - 3,8% (5,9%), ВО "Свобода" – 3,3% (5,1%).
Найбільший рівень недовіри серед політиків, згідно з даними опитування, зберігається до екс-прем'єра Арсенія Яценюка (баланс довіри -79%), далі йде спікер Верховної Ради Андрій Парубій (-70%), а також діючий президент Петро Порошенко (-67%).
Найбільший баланс довіри має музикант Святослав Вакарчук (-8,4%), лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко (-24%), а також мер Львова Андрій Садовий (-34%).
Опитування проводилося з 21 по 27 червня 2018 року спільно центром "Соціальний моніторинг", компанією "Социс" та Українським інститутом соціальних досліджень ім.А.Яременка.
Дослідження охопило всю територію країни, за винятком тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Криму.
Всього було опитано 5 тисяч 30 респондентів в 350 різних населених пунктах, за винятком обласних центрів. Похибка не перевищує 1,5%.
Чергові парламентські і президентські вибори в Україні заплановані на 2019 рік.