До суду пішла справа харків'янки, яка "замовила" вбивство чиновника

Вівторок, 3 липня 2018, 14:14

Прокуратура Харківщини направила до Московського районного суду обвинувальний акт щодо 62-річної харків'янки, яку підозрюють в організації замовного вбивства її колишнього зятя директора КП "Міськелектротранссервіс" Владислава Васенка.

Про це повідомляє 3 липня прес-служба прокуратури Харківської області.

Зловмисницю затримали у січні 2018 року.

Досудове розслідування встановило, що підозрювана замислила вбивство колишнього родича після тривалого конфлікту з ним: після розлучення колишнє подружжя через суди ділило майно та опіку над спільною дитиною.

З вересня 2017 року жінка через знайомих почала шукати людей з кримінальним минулим і врешті-решт познайомилася з раніше кілька разів судимим 32-річним чоловіком. З ним вона домовилася про вбивство. Однак чоловік звернувся до прокуратури та СБУ в Харківській області. З цього моменту за розвитком подій пильно стежили правоохоронці.

Перемовини йшли кілька місяців. Близько місяця спецпідрозділи СБУ і слідчі прокуратури готувалися до імітації злочину. Врешті-решт колишня теща дала виконавцю передоплату у розмірі 1,5 тис. доларів США.

Головна умова виконання вбивства від замовниці – смерть має бути схожою на природну. Підозрювана розповіла виконавцю, що колишній зять приймає препарати. Тому кілер пообіцяв підмінити препарат, який вживав потерпілий, і той мав сам собі вколоти отруту.

24 січня 2018 року на вулиці Сумській, зятю, коли він був за кермом авто, нібито стало зле. Він викликав "швидку". Дорогою до автомобіля лікарів втратив свідомість.

Про "смерть" Васенка написали деякі місцеві ЗМІ, а на офіційному сайті харківської мерії навіть з’явилося повідомлення про співчуття.

Підозрювану затримали 25 січня, коли вона передала умовному вбивці другу частину грошей - 8,5 тис. доларів США. Таким чином життя чоловіка коштувало 10 тисяч доларів США.

Наразі на вимогу прокуратури підозрювана перебуває під вартою. Співпрацювати зі слідством жінка відмовилася.

Правоохоронці нагадують, що максимальна санкція статей передбачає довічне позбавлення волі.

Як повідомлялось, за останні три роки за допомогою інсценування вбивств Служба безпеки України попередила вбивства понад десяти осіб.