Сутички на Осокорках: Поліція застосувала газ до журналіста АР

Неділя, 29 липня 2018, 21:21

Під час сутичок на столичних Осокорках, що відбулися 28 липня, співробітник поліції розпилив газ з балончика в обличчя фотокореспондента міжнародного агентства Associated Press Єфрема Лукацького.

Про це 29 липня заявили у Національній спілці журналістів України.

"Інцидент стався у ході сутичок з поліцією за участі "Національних дружин" через забудову в одному зі спальних районів Києва. Про факт неправомірної агресії поліцейського журналіст поінформував у Facebook, а фото нападника Єфрем Лукацький надав у розпорядження НСЖУ", - йдеться у повідомленні. 

Як зазначив сам Лукацький, один з поліцейських бачив, що він проводить зйомку, "і зарядив газом в очі по повній".

"Я в прямому розумінні осліп хвилин на 10. Я стояв не в натовпі, кричав йому "Преса", але поліцейського це не зупинило", - зазначив він. 

Лукацький повідомив також, що першу допомогу йому надали представники "Нацкорпусу" та парамедик, присутній на місці сутичок: журналісту промили очі, його також оглянув лікар "Швидкої", який надавав допомогу всім постраждалим.

За словами Лукацького, заяву про перешкоджання журналістській діяльності й неправомірне застосування спецзасобів він не подавав.

При цьому він зазначив, що зафіксував, як співробітники поліції не хотіли віддавати до "Швидкої допомоги" одного з учасників сутичок.

"Хлопець був сильно побитий, на голові великі гематоми, він знепритомнів. Я звернувся до поліції і сказав, що буде біда, якщо не віднести його до "швидкої". Довелося наголошувати, що я "Преса", фіксую всі обставини, то поліцейські таки відійшли й дозволили "Нацкорпусу" понести пораненого до лікарів", - повідомив журналіст.

У НСЖУ засудили факт застосування сили співробітником поліції до журналіста та вимагають проведення негайного службового розслідування. 

"Ми фіксуємо черговий прояв агресії правоохоронців проти журналістів, але журналістській спільноті невідомі результати попередніх розслідувань – ні службових, ні кримінальних", - зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко. 

За даними спілки, відповідно до Індексу фізичної безпеки журналістів України, у першому півріччі 2018 р. вже зафіксовано 45 проявів фізичної агресії щодо журналістів, з них 7 інцидентів, коли в нападах на працівників ЗМІ звинувачують поліцейських або працівників інших силових відомств. 

Нагадаємо, 28 липня у Києві на Осокорках відбулися сутички між противниками забудови на вул. Григоренка, 40 та поліцією, внаслідок зіткнень було затримано двох осіб

Участь в акції протесту, окрім мешканців району та активістів, які виступають проти забудови та на підтримку створення "Екопарку "Осокорки", брали також представники організації "Національні дружини" та партії "Нацкорпус". 

У "Нацкорпусі" заявили, що під час сутичок було використано спецзасоби, газові балончики, поліція затримала кількох їхніх активістів, а доправивши їх  до автозаку, побила. Затриманих було доставлено до Дарницької райвідділу поліції.  В організації також зазначили, що внаслідок сутичок "важкі травми отримали 5 протестувальників". 

У свою чергу в управлінні поліції м.Києва заявили, що за фактом подій розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.296 КК "Хуліганство", інформації про те, що затриманих учасників сутичок було побито, немає, а спецзасоби до учасників інциденту не застосовувалися.