Порошенко узаконив угоду з Нідерландами у справі катастрофи МН17
Президент Петро Порошенко ратифікував закони щодо міжнародного правового співробітництва з Нідерландами у справі катастрофи рейсу МН17 Малайзійських авіаліній на Донбасі,
Як повідомили у прес-службі глави держави 21 липня, угоду між Україною та Нідерландами про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям МН17, було підписано 7 липня 2017 року у Таллінні.
"Ратифікація угоди та імплементація її положень у національне законодавство забезпечує співробітництво між компетентними органами обох держав, визначає порядок та особливості виконання окремих процесуальних дій у рамках угоди з метою здійснення ефективного кримінального переслідування і засудження осіб, причетних до збиття літака, у рамках судової системи Нідерландів", - зазначили у прес-службі президента.
Зокрема йдеться про особливості передання Україною до Нідерландів кримінального провадження, виконання запиту компетентного органу Нідерландів про забезпечення участі особи як обвинуваченого у судовому провадженні на території Нідерландів у режимі відео-конференції, виконання запиту компетентного органу Нідерландів про допит свідка або експерта у режимі відео-конференції.
Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам - Куала-Лумпур, було збито ракетою з установки "Бук" над контрольованою проросійськими сепаратистами територією Донбасу 17 липня 2014 року. Усі 298 осіб на борту літака загинули.
Міжнародна команда з розслідування катастрофи літака "Боїнг" рейсу МН17 дійшла висновку, що лайнер було збито ракетою, випущеною із ЗРК "Бук", доставленого з території Росії. Слідчі також опублікували відеозапис, на якому реконструйовано повний маршрут ЗРК з Росії в Україну.
В СБУ заявили, що слідство встановило осіб, причетних до збиття літака рейсу МН17.
Міноборони Росії причетність до катастрофи заперечує.
У червні 2018 р. лідери країн ЄС закликали Росію визнати відповідальність у справі про катастрофу літака рейсу MH17. Щоправда, у документі не уточнюється, за що саме Росія мала би взяти на себе відповідальність.
На саміті ЄС глави держав і урядів країн Євросоюзу також погодили подовженняна подальші шість місяців секторальних санкцій проти РФ.
Напередодні річниці катастрофи малайзійського літака гави МЗС "Великої сімки" закликали Росію "повністю співпрацювати зі слідством, щоб встановити істину і досягти справедливості щодо жертв МН17".