Нацкорпус продовжує цькувати ЛГБТ – тепер у Чернівцях

П'ятниця, 20 липня 2018, 17:49

Національний корпус прийшов до міської ради в Чернівцях, щоб депутати "швидше" розглянули петицію про заборону Фестивалю Рівності.

Про це Українській правді повідомила прес-секретар Нацкорпусу в Чернівцях Яна Телеганова.

"26 липня має відбутися ЛГБТ-фестиваль рівності. Чернівчанин (Микола Гунько – УП) подав петицію про заборону цього заходу, яка набрала потрібну кількість голосів. Ми прийшли до мера, щоб сказати, щоб цю петицію розглянули швидше", - розповіла Телеганова.

Вона стверджує, що мер міста Олексій Каспрук після того, як побачив Нацкорпус, "не з’явився у сесійній залі й зник", проте 20 липня сесія міськради мала б відбутися.

"Ми  хочемо прийти в понеділок, поговорити з мером, щоб він зібрав позачергову сесію, тому що вони хотіли винести питання петиції на 26 липня, але сам захід має відбутися 26-го", - пояснила речниця.

 
Яна Телеганова

Вона додала, що представники Нацкорпусу ходили по зебрі на вулиці Головна, щоб привернути увагу містян і влади "до проблеми".

В поліції УП зазначили, що як такого перекриття вулиці не було, акція зайняла не більше 10-30 хвилин.

Місцеве видання "Чернівецький промінь" опублікувало відео протесту активістів на вулицях міста.

Зокрема, на записі видно, як один з містян звинувачує представників Нацкорпусу, що вони, мовляв, бризнули йому в обличчя газовим балончиком. У виданні стверджують, що постраждалих було двоє.

Один із активістів Нацкорпусу прокоментував, що право носити газовий балончик має кожен, а його застосування, то суб’єктивне питання.

 
Артем Жук

У поліції області УП підтвердили, що під час акції був застосований "сльозогінний газ".

"Молодик вступив у суперечку з чоловіком старшого віку, але чи є молодик членом Національного корпусу поки не відомо. Їх обох доставили до райвідділу для дачі показань", - повідомили в поліції.

 
Яна Телеганова

Видання "Заборона" опублікувало коментар співорганізаторки Фестивалю рівності, яка попросила не називати її ім’я.

"Фестиваль Рівності був анонсований в Чернівцях, як власне і у всіх регіонах, загалом ні місця не було вказано, ми зі свого боку як активістки від ЛГБТ-організації не поширювали ніякої інформації щодо проведення Фестивалю", - сказала вона.

ЛГБТ-прайди в Україні проводяться в столиці та багатьох обласних центрах. Під час акції, безпеку і правопорядок в містах забезпечують тисячі правоохоронців, тому що прихильники традиційних цінностей і націоналісти нерідко проявляють агресію проти учасників маршів.

Зокрема, в червні під будівлею Верховної Ради влаштували протест проти проведення "маршів рівності" і за "традиційні сімейні цінності". Серед учасників акції були молодики у футболках "Національного корпусу".

17 червня у Києві відбувся "Марш рівності" (КиївПрайд-2018), в якому взяли участь не лише представники ЛГБТ-спільноти, а й інші громадяни, які виступають за рівні права людей.

Перед проведенням Маршу група людей намагалася перекрити шляхи для заходу. Сталися сутички між поліцією та радикально налаштованими людьми. Тоді затримали загалом 57 людей, 5 правоохоронців постраждали.

Нагадаємо, 5 липня невідомі у протигазах увірвалися в приміщення ЛГБТ- спільноти у Харкові та кинули туди димову шашку.

Альона Мазуренко, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: