65 нардепів вимагають скасувати декларування для активістів, кажуть, це було "помстою"
65 народних депутатів подали до Конституційного суду подання щодо неконституційності електронного декларування для активістів-антикорупціонерів.
Про це в п'ятницю під час круглого столу в Києві розповіла член ради експертної коаліції "Реанімаційний пакету реформ" Юлія Кириченко, передає "Інтерфакс-Україна".
Відзначається, що подання підтримали і представники громадських організацій.
За її словами, вимога для активістів подавати декларації про доходи порушує принцип верховенства права, а також дискримінує за видом діяльності та втручанні в особисте життя.
"Ми сподіваємося, що Конституційний суд не зволікатиме з розглядом цього подання", - додала Кириченко.
Вона висловила надію, що КС визнає неконституційним е-декларування для громадських активістів.
На думку нардепа з фракції "Батьківщина" Олени Шкрум, ухвалення норми е-декларування для антикорупціонерыв було "емоційної помстою".
"Питання в тому, що цю норму, по суті, неможливо виконати", - заявила депутат.
Вона додала, що незрозуміле навіть коло осіб, яких стосується цей закон, і це означає, що можна "взяти на гачок громадського діяча і тиснути на нього".
Крім того Шкрум зазначила, що "є шанс", що КС скасує цю норму.
Також політик додала, що питання може бути розглянуте в Європейському суді з прав людини.
Раніше Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова заявила, що направила до Конституційного Суду подання з вимогою скасувати е-декларування для громадських активістів.
27 березня 2017 року президент Петро Порошенко підписав зміни до закону "Про протидію корупції", згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.
22 березня 2018 року Верховна Рада провалила голосування щодо відтермінування е-декларування для членів громадських організацій.
28 березня європейський комісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган заявив, що українське керівництво провалило виконання власних обіцянок, не скасувавши е-декларування для активістів.
28 березня у Порошенка заявили, що ВР має ухвалити рішення про скасування е-декларування для антикорупціонерів, хоча до закінчення терміну подачі звітів залишалося лише 3 дні, а найближче засідання парламенту планувалось через 6.
Пізніше Рада опублікувала заяву спікера Андрія Парубія, з якої випливає, що нардепи планують розглянути скасування електронного декларування для громадських активістів вже після 1 квітня.
29 марта НАЗК роз'яснило, що вимога подавати е-декларації не стосується осіб, які працюють в антикорупційних об'єднаннях, але безпосередньо не виконують функцій у сфері запобігання і протидії корупції.