Суд у Мінську дав українсько-білоруському журналісту 4 роки "хімії"
У Білорусі засудили до 4 років колонії-поселення журналіста та блогера Дмитра Галка, який останнім часом жив і працював в Україні, висвітлював події на Донбасі.
Про це повідомляє "Наша Ніва".
"Журналіста звільнили в залі суду. Поки він під підпискою про невиїзд. До місця відбування покарання його відправлять пізніше", – зазначає видання.
Один день перебування під вартою зараховується за два дні "хімії", як називають у Білорусі колонії-поселення. Галко перебував під вартою з квітня.
Його звинувачували в насильстві стосовно міліціонера. Сам журналіст провину не визнав. Він заявив, що вироком незадоволений, вважає, шо справедливо було б його виправдати.
"Я ж все одно фактично буду сидіти за 1,5 тисячі кілометрів від родини і маленького сина. Вони сподіваються, що мене відправлять на "хімію" (колонія-поселення) і про цю справу всі забудуть. Якби я сів у колонію – про мене б пам'ятали", – говорить Галко.
Раніше повідомлялось, що прокуратура просила засудити його до трьох років ув’язнення.
В листопаді 2017 року Галко отримав штраф за нецензурну лайку в громадському місці – під час святкування дня народження його сина. Правоохоронці стверджували, що Галко штовхав їх, бив по руках, в бійці нібито брав участь його син.
Після цього він разом з сином виїхав до України, де живе його нинішня дружина.
Навесні 2018 року Галко поїхав до Мінська. Його затримали 22 квітня на білорусько-українському кордоні.
Галко раніше заявляв, що поліцейський рейд пов’язаний із його професійною діяльністю.
Він звільнився з "Білоруського партизана" у 2017 році, заявляючи, що причиною для цього стало придушення білоруською владою незалежних ЗМІ.
З 2014 року журналіст жив поперемінно у Мінську та Маріуполі.