В Україні викрили медичний центр, що продавав дітей іноземцям – Луценко
Правоохоронці 16 липня повідомили про підозру представникам українського медичного центру, які займалися продажем немовлят іноземцям.
Про це на брифінгу в понеділок повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко.
За його словами, встановлено, що в 2010 році молдовани, які також мають громадянство Німеччини, заснували в Україні медичний центр "Біотехком" з надання послуг в галузі репродуктивної медицини.
На початку 2011 року їхніми клієнтами стало італійське подружжя, яке потребувало допомоги сурогатної матері.
"Останні (медичний центр - УП) зобов'язалися виростити для них немовля за 30 тисячі євро", - повідомив генпрокурор.
За його інформацією, українські правоохоронці з'ясували, що італійці не надали медичному закладу біоматеріал і були відсутні в Україні у момент запліднення. Тобто відбувся продаж української дитини іноземцям.
Луценко розповів, що італійське подружжя, використавши підроблені документи центру "Біотехком" і українського РАГСу, зареєструвалося батьками дитини і в жовтні 2011 року вивезли немовля до Італії. Медичний заклад отримав від іноземців 32 тисячі євро, мати – 6 тисяч.
За його словами, немовля зараз перебуває у дитячому будинку в Італії, а подружжям займаються місцеві правоохоронці.
Луценко зазначив, що представнику клініки в Україні повідомлено про підозру у торгівлі людьми, а головному лікарю ще й у підробці документів.
Як повідомив на брифінгу голова Нацполіції Сергій Князєв, йдеться про хлопчика, народженого у Вінниці.
Крім того, за його словами, поліцейські, які також брали участь у спецоперації, встановили осіб, які здійснювали вербування сурогатних матерів (складено список із "кількох сотень" жінок), вели облік, конвертацію та легалізацію отриманих коштів, а також виплату "зарплатні".
Правоохоронці також встановили осіб, які займалися супроводженням та розселенням іноземців, проводили рекламу клініки.
Луценко додав, що під час розслідування на захист клініки "Біотехком" стали народні депутати України.
"До нас надійшло 43 звернення народних депутатів, і кожен день приходять по одному-двом про те, що ми чинимо тиск на законний бізнес", - наголосив генпрокурор.
Євген Кізілов, УП