Трамп розповів про свої очікування від зустрічі з Путіним
Президент США Дональд Трамп "не очікує багато" від зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним та упевнений, що "нічого поганого" від цієї зустрічі не буде.
Про це Трамп заявив в інтерв'ю телекомпанії CBS напередодні саміту у Гельсінкі.
"Я їду туди з низькими очікуваннями... Я не маю великих очікувань", - заявив президент США.
Коментуючи питання про свої цілі на зустрічі з Путіним Трамп заявив: "Я повідомлю про це після зустрічі" та пообіцяв, що "нічого поганого" від дискусії лідерів не буде.
"Я думаю, що зустрічатися - це добре, я вірю у зустрічі... На мою думку, зустріч з Кімом (лідером КНДР - ред.) була гарною, і думаю, що зустріч з лідером Китаю - дуже хороша справа. Вважаю, це дійсно добре", - зазначив Трамп і додав, що "вірить" у зустрічі з Росією, Китаєм, Північною Кореєю.
"Нічого поганого з цього не вийде, і, можливо, вийде щось добре", - додав він.
Також Трамп прокоментував звинувачення на адресу 12 офіцерів ГРУ щодо втручання у президентські вибори в США 2016-го року. На питання, чи має він намір просити Путіна дозволити їх екстрадицію, президент США заявив: "Я не думав про це".
"Можливо. ... Але, зрозуміло, я буду питати його про це. Але знову-таки, це було за часів адміністрації Обами. Що там б вони не робили, це було за адміністрації Обами", - заявив президент США.
Зазначимо, Росія та США не мають домовленостей про екстрадицію, тому малоймовірно, що Москва видасть США підозрюваних для судового переслідування.
Замість того, щоб засудити Росію за хакерські атаки на сервери Демократичної партії США, Трамп поклав відповідальність на своїх політичних опонентів - Національний комітет Демократичної партії (НКДП), що ті не вжили адекватних заходів для захисту своїх комп'ютерних систем, як це зробив комітет Республіканської партії.
"Я чув, що вони також намагалися зламати Національний комітет республіканської партії. Але у нас був більш ефективний захист. Мені говорили про це кілька людей. У нас був ефективніший захист, тому вони не змогли зламати", - зазначив Трамп.
У свою чергу радник Білого дому з питань нацбезпеки Джон Болтон в інтервю каналу ABC заявив, що було б "нерозумно" з боку Трампа попросити Путіна видати звинувачених офіцерів, оскільки це те, що "він не може зробити за російським законом", пише "Голос Америки".
Раніше Болтон заявив, що "важко повірити", що Путін нічого не знав про втручання офіцерів російської розвідки у президентські вибори в США у 2016-му.
"Подивимося, що він (Путін - ред.) скаже тепер, після звинувачень щодо агентів ГРУ, які, очевидно, є частиною російської держави", - заявив Болтон.
Держсекретар США Майк Помпео тим часом заявив, що прибув до Фінляндії, де Путін та Трамп "планують обговорити відносини між США та РФ".
"Зустріч відповідає інтересам нацбезпеки США. Дуже важливо, щоб лідери США та РФ обговорили важливі питання між нашими країнами", - зазначив він.
Landed in #Finland for #helsinki2018 where @POTUS & Prez Putin are set to discuss US/Russian relations. POTUS meeting is in the interest of US national security. It’s critical that the leaders of the US & Russia engage on important matters between our two countries. @StateDept pic.twitter.com/ZdNN6fHPTi
— Secretary Pompeo (@SecPompeo) July 15, 2018
Нагадаємо, зустріч лідерів США та РФ Дональда Трампа і Володимира Путіна запланована на 13:00 16 липня у Президентському палаці у Гельсінкі.
Читайте також: "В очікуванні Трампа"
У Білому домі заявили, що зустріч із Путіним відбудеться, попри те, що Департамент юстиції США висунув звинувачення 12 співробітникам військової розвідки РФ за хакерську діяльність під час президентської виборчої кампанії у 2016 році.
Раніше Трамп заявляв, що планує обговорити з Путіним низку питань, зокрема і Україну.
15 липня у столиці Фінляндії відбулася акція протесту, приурочена до приїзду лідерів США та РФ - Helsinki Calling. У зв'язку із самітом Трампа і Путіна у Гельсінкі заплановано близько десяти демонстрацій.