Поза межами можливого. Відвідайте щорічну премію УП 100

Українсько-білоруський журналіст на суді заявив, що міліція його обмовила

Субота, 14 липня 2018, 21:27
Українсько-білоруський журналіст на суді заявив, що міліція його обмовила
Радіо Свобода

Українсько-білоруський журналіст Дмитро Галко, обвинувачений у Білорусі в нападі на міліціонера, не визнає своєї провини.

Як повідомляє "Білоруський партизан", про це він заявив 13 липня під час допиту в Радянському районному суді Мінська.

При цьому журналіст допустив, що міг ненавмисно розбити телефон міліціонера, коли намагався випровадити його з квартири, тому що той "увійшов незаконно".

Галко повідомив, що 25 листопада 2017 року на квартирі, яку орендувала його колишня дружина Ольга Кравчук, відбувалося вечірка сина Яна з друзями, приурочена до його дня народження. При цьому журналіст стверджує, що був тверезий.

У якийсь момент до квартири увійшли міліціонери і заявили, що сусідів турбує шум. Галко каже, що погодився зробити музику тихіше. Однак міліціонери, за його словами, незаконно увірвалися в квартиру.

При цьому підсудний згадав, що капітан Юрій Чирков озвучував йому свої підозри: що в квартирі нібито може бути наркопритон або порностудія. Дмитра це дуже обурило, він почав "ще не грубо, але вже різко" вимагати від міліціонерів вийти. Однак ті, за словами підсудного, почали оглядати квартиру, а капітан Чирков включив відео на мобільному і став знімати підлітків, які сіли на дивані.

"Ось тоді я взяв Чиркова за куртку і вивів з кімнати. Але не пам'ятаю, щоб вибивав у нього телефон", - говорить Галко, заперечуючи, що це був саме напад.

Менш ніж через хвилину, стверджує Галко, з'явився наряд міліції. Співробітники вислухали капітана Чиркова, журналісту "почали заламувати руки і надягати наручники". Незабаром після першого наряду міліції з'явився другий, потім увійшов міліціонер у формі, більше схожій на військову.

"Раптом мене повалили на підлогу, причому розбили при цьому меблі. Так само різко повалили мого сина Яна. Далі я лежав і розповідав начальнику-міліціонеру, що відбувалося раніше. Говорив, щось ви не те зробили", - розповів журналіст.

Галко передбачає, що капітан міліції його обмовив, "бо незаконно увійшов до квартири відомої людини, плюс три юнаки в результаті отримали травми".

На питання, чому у капітана Чиркова виявилися тілесні ушкодження, Галко заявив, що не знає відповіді. Він визнав лише, що рукою виштовхував міліціонера Чиркова з квартири.

"Я його не бив, і це навіть теоретично неможливо в тій позиції, про яку він говорить. Зауважу, що він тричі змінював свідчення", - заявив Галко.

Адвокат звернулася до суду з трьома клопотаннями, але суд відмовився вимагати адміністративну справу Дмитра Галка і запитувати відомості з Лікарні швидкої допомоги про час виїзду лікарів на квартиру Галка. Клопотання про запит у міліції відомостей про причини застосування до Галка спецзасобів суд задовольнив.

"Білоруський партизан" зазначає, що процес продовжиться в понеділок, 16 липня.

Як повідомлялося, Галка арештували в Білорусі 22 квітня після перетину ним кордону країни.

"Радянським районним відділом Слідчого комітету ведеться кримінальна справа по звинуваченню 38-річного чоловіка у скоєнні злочину, передбаченого ст. 364 КК (Насильство щодо співробітника органів внутрішніх справ)", - заявили в управлінні Слідчого комітету по Мінську.

Йому загрожує до шести років увязнення.

Сам журналіст заперечує сутичку з міліціонером. Крім того, за твердженнями "Білоруського партизану", Галка вже адміністративно покарали за цей інцидент.

У коментарі Kyiv Post, Галко раніше заявляв, що поліцейський рейд пов’язаний із його професійною діяльністю.

У його квартирі знаходився сервер опозиційного видання "Білоруський партизан", заснованого Павлом Шереметом.

Сам Галко раніше працював у ньому журналістом та редактором. Крім того, там працює його колишня дружина.

Галко звільнився з "Білоруського партизана" у 2017 році, заявляючи, що причиною для цього стало придушення білоруською владою незалежних ЗМІ.

Після інциденту він із сином поїхав в Маріуполь, де живе його дружина. Син Ян вже повернувся назад у Білорусь, а Дмитро хотів поїхати у Мінськ, щоб побачитися із сином.

З 2014 року він жив поперемінно у Мінську та Маріуполі.

Українська правда
Реклама:

УП 100. Поза межами можливого

"Українська правда" представить свій другий в історії рейтинг лідерів — сотню українців, які роблять найбільший внесок в незалежність та майбутнє України.

Київ | 20 листопада
КУПИТИ КВИТКИ
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: