Німеччина та Італія знайшли спільну мову у питанні біженців
Німеччина та Італія мають намір тісно співпрацювати у вирішенні міграційної кризи.
Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель після зустрічі з італійським прем'єр-міністром Джузеппе Конте, пише DW.com.
За словами канцлера, Німеччина "підтримує бажання солідарності, яке виявила Італія". Меркель відзначила значну кількість біженців, яких приймає Італія.
Перед зустріччю з Меркель Конте зажадав від членів Євросоюзу більшої солідарності при розподілі біженців. Кращим рішенням є можливість розміщувати біженців в їхній рідній країні або державі, через яку пролягає маршрут мігрантів до ЄС, вважає прем'єр-міністр Італії.
Він також закликав до боротьби зі злочинними угрупованнями, що організовують доставку мігрантів до Європи, і до більш ефективного контролю зовнішніх кордонів Євросоюзу.
У державах Євросоюзу наголошують на необхідності посилити діяльність європейської прикордонної служби Frontex, зазначила Меркель. На її думку, слід вивчити можливість проведення "заходів, пов'язаних з правовими питаннями надання притулку" в самій Африці - зокрема, в Лівії.
За словами Конте, Рим високо оцінює дії ФРН із більш справедливого розподілу міграційного навантаження серед членів ЄС.
При цьому Італія виступає за перегляд Дублінського регламенту, який визначає, в якій країні ЄС повинні розглядатися запити про надання притулку. Раніше це відбувалося в тій країні, де мігрант вперше подав заяву про притулок або вперше прибув на територію Євросоюзу.
Однак в ході потоку мігрантів, що істотно збільшився в 2015 році, ряд європейських держав, на які припав основний потік біженців, не змогли з ним впоратися.
В результаті мігранти без відповідних документів змогли потрапити в інші країни ЄС.