Офіцер ГРУ РФ Іванніков працював з Плотницьким і писав рекомендації Суркову
Офіцер Головного розвідуправління РФ Олег Іванніков, причетний до збиття лайнера MH17 у 2014 році над Донбасом, був куратором у "ЛНР" і працював разом з екс-ватажком бойовиків ОРЛО Ігорем Плотницьким.
Про це в інтерв'ю "Громадському" повідомив один з дослідників проекту Bellingcat з питань Східної Європи Арік Толер.
"Іванніков обіймав дуже високу посаду в ГРУ. Він керував не всім у "ЛНР", але він був так би мовити куратором у "ЛНР" і він працював разом з Ігорем Плотницьким, і навіть над ним у "міністерстві оборони ЛНР", - зазначив він.
За словами Толера, дослідникам з Bellingcat стало відомо про це з інтерв'ю із сепаратистами та російськими найманцями.
"Він (Іванніков - ред.) надсилав рекомендації Владиславу Суркову. Він рекомендував, щоб Плотницький залишився на посаді так званого "міністра оборони". Це, звісно, було неадекватне рішення, бо його потім замінили", - додав Толер.
Він додав, що виходячи з цього, "ГРУ, ФСБ та Міноборони, я впевнений, знали про транспортування "Бука" від 53-ої бригади в Курську до бойовиків у "ДНР".
"Також є можливість, якщо не ймовірність того, що солдати 53-ої бригади керували "Буком", коли він збив Боїнг MH17. Але це має встановити нідерландська слідча група, а не ми", - зауважив дослідник Bellingcat.
За словами Толера, три найважливіші особи - "Хмурий", "Дельфін" та "Оріон".
"Дубинський, який відповідав за логістику в "ДНР", був головою так званої розвідки під Гіркіним-Стрєлковим. "Дельфін" та "Оріон" були у Краснодарі та Луганську і відповідали за логістику, пов'язану з переміщенням "Бука" через кордон з РФ, а відтак - за його повернення до Росії. Вони, напевно, найвищі посадовці, про яких ми знаємо", - зазначив він.
"Є ще декілька людей, щодо яких ми могли б вести розслідування. "Бібліотекар" — це або людина, або група. Ми ще не знаємо точно, хто це. У телефонних розмовах, що перехопила спільна слідча група, згадується група "Бібліотекар", яка перевозила "Бук". Крім того, є ще декілька осіб. Один з них, імовірно, заступник Дубинського, який керував розвідкою в "ДНР" під Стрєлковим-Гіркіном. Але невідомо, чи Bellingcat зможе це визначити", - зауважив розслідувач.
Він додав, що найголовніше завдання слідчої групи - визначити, хто саме був у кабіні "Бука" і вистрілив.
"Ймовірно (але не стовідсотково), це були військові 53-ої бригади з Курська", - зазначив Толер і додав, що на прес-конференції закликали людей в Курську та в інших містах надати інформацію про людину, яка сиділа в кабіні "Бука" та вистрілила.
Нагадаємо, міжнародна незалежна слідча група Bellingcat встановила, що до збиття літака рейсу MH17 на Донбасі у 2014 році причетний офіцер ГРУ РФ Олег Іванніков.
Зазначалося, що Іванніков був офіцером ГРУ Генштабу Міноборони РФ щонайменше до вересня 2017 року. До України його направили у першій половині 2014 року, де військовий лишався до початку 2015-го.
За даними розслідувачів, під час виконання свого завдання він командував арміями "ЛНР", координував і контролював військову діяльність російських бойовиків, проросійських сепаратистів та бійців приватної армії групи Вагнера.
24 травня міжнародна Спільна слідча група з розслідування збиття малайзійського "Боїнга" оголосила, що той був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському Курську.
Також було оприлюднено відео маршруту того "Бука".
У Єврокомісії закликали РФ до повної співпраці задля встановлення винних у збитті "Боїнга".
Уряди Нідерландів й Австралії покладають на Росію відповідальність за катастрофу МН17.
Президент РФ Володимир Путін заявив, що Москва може визнати висновки міжнародної слідчої групи щодо катастрофи MH17, якщо буде приймати у розслідуванні повноцінну участь.