Денісова просить РФ терміново звільнити Клиха на "гуманітарних підставах"
Уповноважений з прав людини в Україні Людмила Денісова звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової з проханням медичного обстеження українського політв'язня Станіслава Клиха та посприяти його звільненню.
Про це повідомляє прес-служба офісу українського омбудсмена.
Зазначається, що Денісова отримала інформацію про те, що стан фізичного та психічного здоров’я громадянина України Станіслава Клиха, засудженого у Російській Федерації, критично погіршується.
У зв’язку з цим, Денісова звернулась до омбудсмена РФ з проханням посприяти проведенню незалежного медичного огляду засудженого українськими чи іноземними лікарями.
Також вона попросила Москалькову посприяти терміновому звільненню Станіслава Клиха з гуманітарних підстав.
Раніше повідомлялося, що незаконно засуджений в РФ українець Станіслав Клих написав з Верхньоуральської колонії спецкору "Нової газети" Павлу Канигіну, що вимагає переведення до іншої установи Федеральної служби з виконання покарань і відмовився від сніданку та обіду.
Як повідомлялось, за рішенням керівництва в’язниці до Клиха застосовується примусове психіатричне лікування. При цьому керівництво лікарні відмовляється повідомити, які саме препарати до нього застосовували і з якою метою.
Росія відмовила у передачі Україні незаконно засуджених українців Станіслава Клиха, Миколи Карпюка та Олексія Чирнія навіть без вказування причини.
26 травня 2016 року Верховний суд Чечні засудив українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув'язнення відповідно.
За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 - початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі озброєних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія.
Обидва заперечили всі обвинувачення, Клих заявив, що взагалі ніколи не був у Чечні. Політв'язні заявляли про тортури з боку російських силовиків.
Пізніше повідомлялося, що українець Станіслав Клих, який утримується в російському СІЗО, збожеволів через тортури, які до нього застосовували при затриманні і під час попереднього слідства.
З в’язниці Клиха перевели до лікарні у Магнітогорську.
Правозахисний центр "Меморіал", який проаналізував матеріали справи Станіслава Клиха і Миколи Карпюка, дійшов висновку, що звинувачення проти них сфальсифіковані і суперечать реальній картині подій часів Першої та Другої чеченських воєн. "Меморіал" визнав Клиха і Карпюка політв'язнями.