Поза межами можливого. Відвідайте щорічну премію УП 100

Українська делегація в ООН висловилась за обмеження права вето

П'ятниця, 18 травня 2018, 00:48

Українська делегація в ООН назвала реагування Ради Безпеки на конфлікти, загострення ситуації й порушення міжнародного права "повільним і непослідовним", передусім, через зловживання окремими постійними членами, зокрема Росією, правом вето.

Про це заявив під час відкритих дебатів у РБ ООН постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, передає Укрінформ.

"Реакція Радбезу на серйозні порушення міжнародного права є повільною та непослідовною", - наголосив представник України.

В якості одного з прикладів він назвав ситуацію з нехтуванням міжнародних норм з боку Росії, її агресії проти України, а також зловживання нею правом вето в РБ ООН.

"Тимчасова окупація Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, а також територій Донецької та Луганської областей України наочно демонструють, що порушення основних принципів міжнародного права постійним членом Радбезу є однією з найбільш серйозних загроз миру та безпеці", - наголосив Єльченко.

Він нагадав, що Москва використовує "реваншистську політику" й застосовує військову силу проти інших держав ще з 1990-х років, у тому числі проти Молдови, Грузії і України.

"Список порушень та протиправних дій Росії продовжує поповнюватися через послідовну підтримку (з боку Росії – ред.) деспотичного уряду в Сирії, секретних операцій проти Великої Британії, а також таємних убивств у моїй країні, сліди яких ведуть до Кремля", - заявив дипломат.

За його словами, всі ці порушення відбулися "на тлі систематичних зловживань правом вето та відвертого нехтування" цим постійним членом Радбезу своїх обов'язків підтримувати мир і безпеку.

"З огляду на це, ми вважаємо, що будь-який потенційний сценарій реформування Ради Безпеки без обмеження права вето для постійних членів, буде неповним та не принесе очікуваних і необхідних результатів", - наголосив представник України.

У цьому зв'язку він висловив ряд пропозицій для РБ ООН. Зокрема, український дипломат назвав необхідним для Радбезу посилити його функцію попередження конфліктів.

Крім того, він запропонував розробити "тестовий алгоритм" який дозволить виконувати функції Радбезу "своєчасно, належним чином і прозоро" в конфліктних ситуаціях, а також у відповідь на агресію з боку держав та урядів.

"Українська правда" в Threads

Реклама:

УП 100. Поза межами можливого

"Українська правда" представить свій другий в історії рейтинг лідерів — сотню українців, які роблять найбільший внесок в незалежність та майбутнє України.

Київ | 20 листопада
КУПИТИ КВИТКИ
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
11:34
фото"Вицвілі кольори": в Італії вперше відкрили виставку з роботами Поліни Райко і Любові Панченко
11:31
футболВизначилася заявка збірної України на вирішальний матч Ліги націй проти Албанії
11:20
ЄС вимагатиме передачі технологій від китайських компаній в обмін на субсидії
11:10
Павлюк розповів, до якої тактики вдається армія РФ, щоб повернути контроль над Курщиною
11:05
фото, доповненоРосіяни вдарили по гуртожитку у Глухові: 10 загиблих, серед них дитина, ще 3 людей може бути під завалами
11:04
Експорт алмазів з Росії до Індії обвалився майже до нуля через санкції
10:58
Вчені вперше дослідили камені зі зворотного боку Місяця: ймовірно, там були вулкани
10:56
Очі “Хартії”. Як система ISTAR рятує життя українським військовим і знищує росіян
10:42
фотоПутін оновив ядерну доктрину РФ після дозволу Україні на дальні удари
10:40
Банки оновили курс валют на вівторок: скільки коштують долар та євро
Усі новини...
Реклама: