МЗС: З мостом чи без нього, Крим - український
Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку із відкриттям мосту через Керченську протоку та наголосило на протиправності будівництва Росією цього інфраструктурного об’єкта без згоди України.
Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті відомства.
У МЗС зазначають, що такі дії Москви фундаментально суперечать загальновизнаним нормам і принципам міжнародного права, грубо порушують Конвенцію ООН з морського права 1982 року та двосторонні договірні зобов’язання перед Україною.
"В умовах російської збройної агресії проти України та тимчасової окупації Кримського півострова це фактично є спробою легітимізувати анексію частини суверенної території України", - сказано у заяві.
"Будівництво мосту, як і будь-які інші дії кремлівської окупаційної влади, жодним чином не можуть змінити статус Автономної Республіки Крим та міста Севастополь як невід’ємної частини території України в її міжнародно визнаних кордонах. Російська Федерація як держава-окупант несе повну відповідальність за наслідки своїх міжнародно-протиправних діянь та відшкодовуватиме заподіяну шкоду", - додали у МЗС.
У міністерстві наголосили, що Україна послідовно працюватиме над розширенням національних та міжнародних санкцій до фізичних та юридичних осіб, причетних до незаконного будівництва мостового переходу через Керченську протоку.
Раніше повідомлялося, що в окупованому Криму офіційно відкрили автомобільну частину так званого "Кримського мосту".
Зазначалося, що російський співак Йосип Кобзон, а також його колеги співаки Лев Лещенко, Олександр Буйнов та Олег Газманов не поїдуть 15 травня на відкриття так званого Кримського мосту.
У прокуратурі АР Крим заявили, що будівництво Керченського моста, який з'єднав окупований Крим і території Росії, принесе не менше 10 млрд грн збитків екосистемі Чорного і Азовського моря.
В ЄС заявили, що побудувавши Керченський міст, Росія ще раз порушила суверенітет і територіальну цілісність України.
Міст через Керченську протоку з'єднає окупований Крим і російський Краснодарський край. Його довжина становить 19 кілометрів.
Будівництво ведеться з 2015 року, рух автомобілів по графіку мав відкритися в грудні 2018 року.
У Росії заявляють, що пропускна спроможність мосту - 40 тисяч автомобілів і 47 пар поїздів на добу, 14 млн пасажирів і 13 млн тонн вантажів на рік.
У зв'язку з будівництвом Україна готує позов до Росії за збитки портів через Керченський міст.
Будівництво відбувалося з порушеннями міжнародного права, оскільки Україна як прибережна країна не давала такого права.
Також в Міністерстві інфраструктури готують список санкцій для всіх компанії, які працюють на об'єктах будівництва моста.
Раніше стало відомо, що будувати керченський міст допомагають сім компаній з ЄС.