Посол: "Північний потік-2" може посилити вплив РФ на Німеччину та ЄС
Посол США у Німеччині Річард Гренелл застеріг від посилення "російського впливу" на ФРН та Європу через будівництво газопроводу "Північний потік-2".
Про це Гренелл заявив в інтерв'ю виданням медіагрупи Funke, яке оприлюднено 13 травня, пише DW з посиланням на одне з видань групи .
За словами посла США, Сполучені Штати тісно співпрацюють з європейцями, які також занепокоєні через будівництво газопроводу.
Нинішню стратегію газопроводу дипломат позначив як "дуже проблематичну".
У свою чергу єврокомісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер також критикує проект "Північного потоку-2".
В інтерв'ю медіагрупі Funke Вестагер заявила, що газопровід "не у європейських інтересах".
"Ми маємо спільну стратегію - отримувати нашу енергію з різних джерел і робити нас не настільки сильно залежними від Росії", - зазначила Вестагер.
За її словами, зведення газопроводу не в інтересах ЄС не лише з міркувань захисту клімату, а й безпеки.
Нагадаємо, наприкінці березня Німеччина видала остаточний дозвіл на будівництво "Північного потоку-2" на своїй території. Будівництво газогону планується завершити до кінця 2019 року.
Угоди щодо фінансування проекту газогону "Північний потік-2" підписані з компаніями ENGIE (Франція), OMV (Австрія), Royal Dutch Shell (Великобританія-Нідерланди), Uniper і Wintershall (обидві - Німеччина).
Проти проекту виступають країни Балтії, Польща, США та Україна, питання до нього залишаються і у Єврокомісії.
Екологічне об'єднання Nabu домагається судового рішення, щоб не допустити початку робіт зі спорудження газопроводу "Північний потік-2" на ділянці в Грайфсвальдській затоці, який запланований на 15 травня.