Киян, які підпалили самобуд УПЦ МП, відпустили на поруки нардепів
Апеляційний суд Києва відпустив на поруки близько десяти народних депутатів архітекторів Олександра Горбаня та Олексія Шемотюка, підозрюваних у підпалі самобуду УПЦ Московського патріархату у центрі Києва.
Такі рішення судді винесли 5 лютого.
"Апеляційну скаргу захисника Горбаня задовольнити, рішення суду про запобіжний захід скасувати. Застосувати щодо підозрюваного Горбаня запобіжний захід у вигляді особистої поруки депутатів Петренка, Левуса, Барни, Луценка, Кишкаря та інших", - сказав суддя Ігор Паленик.
Суд також зобов’язав Горбаня не відлучатися з Києва без дозволу прокурора чи слідчого і здати паспорти для виїзду закордон.
Ухвала набуває сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Як повідомляє "Радіо Свобода" з зали суду, Горбань не був присутній на засіданні, а перебував у Лук'янівському СІЗО і включався скайпом.
Частина депутатів після проголошення ухвали суду поїхали до СІЗО, щоб забрати Горбаня.
Пізніше аналогічне рішення суддя Валерій Лашевич виніс і щодо Шемотюка.
Шемотюк також не був присутній на засіданні, а включався скайпом із СІЗО.
Розгляд апеляції Горбаня був запланований на 10:30, Шемотюка – на 13:40.
Однак, як повідомив нардеп Олег Барна у Facebook, засідання перенесли на 13:45 у зв'язку з тим, що із суду першої інстанції вчасно не доставили документи по цій справі.
На судах були присутні десятки активістів різних організацій.
Як відомо, 25 січня київська поліція повідомила про затримання двох чоловіків за підпал монастиря.
Слідчий відділ Шевченківського управління поліції відкрив кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 194 (Замах на умисне знищення або пошкодження майна) ККУ.
25 січня націоналісти організацій "С-14", "Традиції і порядок" та "Сокол" демонтували інформаційний борд каплиці Московського патріархату біля "Десятинної церкви" в центрі Києва.
28 січня Шевченківський райсуд Києва заарештував на 2 місяці з альтернативою застави двох підозрюваних у спробі підпалити каплицю-самобуд УПЦ Московського патріархату.
За словами затриманих, вони намагалися привернути увагу до того, що територія Національного музею історії захоплена московськими церковниками.
Як повідомили "Українській правді" у Київській адміністрації, каплиця УПЦ МП поблизу Десятинної церкви є самобудом, оскільки зведена без жодних документів.
Читайте також: Народні месники чи хулігани? Чому горять споруди УПЦ МП