Під санкції США потрапив організатор продажів вугілля з ОРДО до Польщі - ЗМІ
До санкційного списку США потрапили 12 представників бойовиків ОРДЛО, причетних до продажу вугілля закордон, зокрема до Польщі.
Про це йдеться у сюжеті "Донбас. Реалії".
"Ватажки бойовиків і представники силових структур донбаських угруповань були у "чорному списку" і раніше. Нині ж до так званої "кремлівської доповіді" потрапили ті, хто відповідає за фінанси та стратегічні для угруповань "ЛНР" і "ДНР" ресурси – паливо і енергетику", - йдеться у матеріалі.
Як пише видання, найскандальніший фігурант зі списку так званий "міністр доходів і зборів ДНР" Олександр Тимофєєв на прізвисько "Ташкент", який раніше розповідав, що ОРДО торгує з Китаєм, Італією і Іспанією.
"Однак у новому списку санкцій є абсолютно непублічна, але впливова фігура. Колишній "заступник міністра палива і енергетики" угруповання "ЛНР" Олександр Мельничук – організатор хитромудрої схеми поставок вугілля з окупованого Донбасу до країн Євросоюзу. Схему розкрили польські журналісти", - йдеться у сюжеті.
Як відомо, у жовтні 2017 року міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський підтвердив ввезення до його країни антрациту з окупованих частин Донбасу.
Решта 10 "чиновників", щодо яких запровадили санкції:
заступник "міністра інформації "ДНР" Ігор Антипов;
"міністр палива та енергетики "ДНР" Олексій Грановський;
глава "МЗС ДНР" Наталія Ніконорова;
"міністр фінансів "ДНР" Катерина Матюшенко;
"міністр держбезпеки "ДНР" Володимир Павленко;
"в.о. міністра юстиції "ДНР" Олена Радомська;
"міністр палива "ЛНР" Павло Мальгін;
"міністр економіки "ЛНР" Олена Костенко;
"міністр праці "ЛНР" Світлана Малахова;
бізнесмен Сергій Мельничук.
Як відомо, наприкінці січня Міністерство фінансів США опублікувало так звану "кремлівську доповідь", у якій перераховані імена наближених до президента РФ Володимира Путіна російських чиновників і бізнесменів, проти яких можуть бути введені санкції.
У списку 96 російських олігархів, чиї статки оцінюються на суму понад $1 млрд. Крім того, у списку 114 прізвищ високопосадовців, а також керівників державних компаній.
До списку Мінфіну США потрапили й російські компанії, які щонайменше на чверть належать державі і мають дохід понад 2 мільярди доларів.
За кілька днів до подачі "кремлівської доповіді" до американського Конгресу, США відвідали керівники трьох спецслужб Росії: Сергій Наришкін, Олександр Бортніков і Ігор Коробов. Заради цього американська влада частково призупинила дію санкцій проти них.
5 лютого російський політик Михайло Касьянов повідомив, що іноземні банки нібито просять росіян із так званої "кремлівського доповіді" закрити у них свої рахунки.
26 січня США розширили список санкцій проти Росії через ситуацію в Україні, додавши в нього 21 фізичну особа і 12 організацій, зокрема так званих "чиновників" ОРДЛО.